.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


Nė datėn 15 dhjetor 2017, me rastin e mbylljes sė vitit, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko, zhvilloi njė takim me gazetarė tė medias sė shkruar dhe asaj elektronike, analistė tė ekonomisė, drejtues dhe pėrfaqėsues tė tjerė tė medias nė Shqipėri....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 15.12.2017
I nderuar zoti Ministėr, Tė nderuar pjesėmarrės, Duke ju uruar mirėseardhjen nė godinėn e Bankės sė Shqipėrisė, dėshiroj ta filloj fjalėn time me njė falėnderim pėr Ministrin e Shtetit pėr Diasporėn, zotin Majko, nė lidhje me nismėn e marrė prej tij pėr njė vėmendje mė tė madhe...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 11.12.2017
Mė 11 dhjetor 2017, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, u zhvillua njė takim i nivelit tė lartė midis Bankės sė Shqipėrisė, Ministrit tė Shtetit pėr Diasporėn, bankave tė nivelit tė dytė dhe subjekteve financiare jobanka tė angazhuara nė fushėn e transfertave monetare qė operojn...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 11.12.2017
I nderuar zoti Ministėr, Tė nderuar pėrfaqėsues tė mediave, Ėshtė kėnaqėsi tė jem sot para jush, nė kėtė komunikim publik, pėr tė prezantuar njė nismė konkrete tė Bankės sė Shqipėrisė nė kuadrin e pėrpjekjeve tona pėr rritjen e formalizimit tė ekonomisė. Ėshtė inkurajues fakti s...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 07.12.2017
Ju njoftojmė se ditėn e hėnė, datė 11 dhjetor 2017, ora 10:30, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, do tė zhvillohet njė takim i nivelit tė lartė midis Bankės sė Shqipėrisė dhe Ministrit tė Shtetit pėr Diasporėn me qėllim forcimin e bashkėpunimit dhe koordinimit ndėrinstitucional...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 07.12.2017
Pyetje: Cili do tė jetė mekanizmi shtrėngues si do tė detyrohen bankat. A do kenė ndikim nė kredimarrje masat shtrėnguese? Guvernatori: Siē e theksova, kjo ėshtė njė masė e cila pėr bizneset e mėdha ka hyrė nė fuqi qė nė vitin 2015. Bankat, nė kuadėr tė respektimit tė kritereve t...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 07.12.2017
Nė mbledhjen e tij tė datės 6 dhjetor 2017, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe vendosi: •Miratimin e rregullores “Mbi planet e rimėkėmbjes sė bankave” Rregullorja vjen si rishikim tėrėsor i kuadrit rregullativ nė fuqi tė Bankės sė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 06.12.2017
Tė nderuar tė ftuar, Tė nderuar pjesėmarrės, Ėshtė kėnaqėsi tė jem sot kėtu me ju. Nė emėr tė Bankės sė Shqipėrisė, dėshiroj t’ju uroj mirėseardhjen nė Workshop-in e 11tė tė Kėrkimeve Ekonomike nė Evropėn Juglindore dhe t’ju falėnderoj pėr pėrkushtimin tuaj tė vazhd...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 04.12.2017
Nė datat 4-5 dhjetor 2017, Banka e Shqipėrisė organizon workshop-in e 11-tė tė Kėrkimeve Ekonomike pėr Evropėn Juglindore. Ky seminar, i organizuar pėr tė njėmbėdhjetin vit radhazi nga Banka e Shqipėrisė, ka pėr qėllim tė nxisė diskutimin dhe promovimin e kėrkimit ekonomik, si dh...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 04.12.2017
Tė nderuar profesorė, Tė nderuar kolegė, Tė dashur studentė, Ėshtė njė nder pėr mua tė pėrshėndes nė emėr tė Bankės sė Shqipėrisė, punimet e konferencės sė parė ndėrkombėtare tė organizuar nga Departamenti i Ekonomiksit, Fakulteti Ekonomik me temė “Socio – Economic...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 01.12.2017

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.