.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


• Z. Guvernator, si fillim faleminderit pėr mundėsinė qė na dhatė pėr kėtė intervistė. Kanė kaluar tre muaj qė nga fillimi i vitit 2017. A mund tė na jepni njė panoramė tė situatės ekonomike tė Shqipėrisė, dhe si ėshtė situata e sistemit bankar nė mbėshtetje tė rritjes sė pr...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 18.04.2017
Nė datat 2 – 4 prill 2017, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko mori pjesė nė takimin e 37-tė tė Klubit tė Guvernatorėve tė vendeve tė Azisė Qendrore, Rajonit tė Detit tė Zi dhe Ballkanit. Ky takim, i cili u zhvillua nė Antalia tė Turqisė dhe ku merrnin pjesė d...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 03.04.2017
Nė kuadėr tė vizitės nė Shqipėri, pėrfaqėsues tė Bordit tė Drejtorėve tė Bankės Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH) zhvilluan sot njė takim me Guvernatorin, z. Gent Sejko nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė. Nė kėtė takim merrnin pjesė edhe Zėvendėsguvernatorja e Parė e...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 31.03.2017
Informacioni i disponuar ekonomik dhe financiar, i marrė nė analizė nė Raportin e Ndėrmjetėm tė politikės monetare, ka qenė pėrgjithėsisht nė linjė me pritjet tona. Sipas kėtij informacioni, ekonomia shqiptare vazhdon tė shėnojė rritje, inflacioni po lėviz gradualisht drejt objek...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.03.2017
Kam kėnaqėsi tė veēantė t’ju uroj mirėseardhjen nė godinėn qendrore tė Bankės sė Shqipėrisė, qė pėrveē njė shtėpie tė dytė pėr ne punonjėsit e saj, qė prej hapjes sė Muzeut tė Bankės, ėshtė kthyer edhe nė njė vend takimi tė rėndėsishėm pėr pėrēimin e njohurive financiare te...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 27.03.2017
Nė datė 27 mars 2017, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, u ēel Java e Parasė pėr vitin 2017, gjatė sė cilės do tė organizohen aktivitete tė ndryshme nė datat 27-31 mars 2017. Kjo Javė ėshtė njė festė mbarėbotėrore e parasė, e cila ka pėr qėllim ndėrgjegjėsimin e fėmijėve dhe tė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 27.03.2017
Zoti Guvernator ju tashmė po hyni nė vitin e tretė tė drejtimit tė Bankės sė Shqipėrisė. A mund tė na thoni sot nėse i keni arritur tė gjithė objektivat qė kishit pėr vitin qė mbyllėm? Si ka qenė ecuria e ekonomisė shqiptare? Viti 2016 ishte padyshim njė vit pozitiv pėr ekonomi...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 13.03.2017
Nė datėn 15 shkurt 2017, nė ambientet e Bankės Shqipėrisė u mbajt njė takim diskutimi midis Bankės sė Shqipėrisė dhe Bordit Drejtues tė Shoqatės Shqiptare tė Bankave. Takimi u organizua me nismėn dhe nėn drejtimin e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko. Tė pranishė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 15.02.2017
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė z. Gent Sejko merr pjesė nė Mbledhjen e Konstituencės tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN) dhe tė Grupit tė Bankės Botėrore (BB)...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 08.02.2017
Nė datėn 2 shkurt 2017, Banka e Shqipėrisė, nė bashkėpunim me Bankėn Botėrore, organizoi nė ambientet e saj, workshop-in me temė “Sistemi financiar nė Shqipėri – Nga skenarėt e 2025-ės, te veprimi nė ditėt e sotme”, nėn drejtimin e Zėvendėsguvernatores sė Dytė t...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 03.02.2017

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.