.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


Nė datėn 2 qershor 2016, Banka e Shqipėrisė nė bashkėpunim me IFC (Korporata Financiare Ndėrkombėtare) dhe Sekretariatin e Shtetit Zviceran pėr Ēėshtjet Ekonomike* (SECO) zhvilluan workshop-in me temė “Qeverisja e Korporatave nė sektorin financiar”....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 02.06.2016
Nė datat 26-27 maj 2016, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko zhvilloi njė vizitė pune dyditore pranė Bankės sė Francės. Kjo vizitė konsiderohet mjaft e rėndėsishme nė kuadėr tė marrėdhėnieve tė bashkėpunimit dypalėsh qė ekzistojnė midis dy bankave qendrore....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.05.2016
Gazetari: Ėshtė hera e parė qė z. Sejko ėshtė nė studion e emisionit “Kapital”. Nė fakt, zoti Guvernator shfaqet rrallė nė studio televizive, por jo rrallė nė publik, madje shpesh pėr tė paraqitur analiza tė politikės monetare tė Bankės sė Shqipėrisė, duke shpallur nė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 27.05.2016
Nė datė 25 maj 2016, u zhvillua konferenca me temė “Bankingu dixhital nė Shqipėri” nė ambientet e hotel “Tirana International”, organizuar nga Shoqata Shqiptare e Bankave nė bashkėpunim me Bankėn e Shqipėrisė dhe Komitetin Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 26.05.2016
Nė datėn 24 maj 2016, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, u zhvillua mbledhja e dytė e Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave. Mbledhja u drejtua nga Zėvendėsguvernatorja e Parė e Bankės sė Shqipėrisė, zj. Elisabeta Gjoni, njėkohėsisht dhe Kryetare e kėtij Komiteti. Nė mbled...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 25.05.2016
Banka e Shqipėrisė sapo ka vendosur ta ulė sėrish normėn bazė. Konkretisht, ēfarė prisni tė arrini nga kjo lėvizje e fundit, dhe si prisni qė tė reagojnė bankat dhe aktorėt e tjerė qė preken nga kjo lėvizje? Guvernatori: Arsyet e lehtėsimit tė mėtejshėm tė politikės monetare ne ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 23.05.2016
Besoj se ky seminar na ofron njė platformė tė pėrsosur pėr tė shkėmbyer ide mbi bashkėrendimin e politikės monetare me atė fiskale. Kjo ēėshtje pėrbėn shumė interes nga kėndvėshtrimi i sfidave me tė cilat po pėrballen bankat qendrore sot. Para se ta trajtoj mė nė hollėsi temėn e ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.05.2016
Nė datat 19–20 maj 2016, Banka e Sllovenisė nė bashkėpunim me Fondin Monetar Ndėrkombėtar organizuan seminarin e nivelit tė lartė me temė “Rishqyrtimi i bashkėrendimit midis politikės monetare dhe politikės fiskale” nė tė cilin mori pjesė Guvernatori i Bankės sė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.05.2016
Nė datėn 17 maj 2016, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko, zhvilloi njė takim zyrtar nė mjediset e Bankės sė Shqipėrisė me ambasadorėt e vendeve tė huaja tė akredituar nė Shqipėri. Ky takim ėshtė pjesė e angazhimit tė BSH-sė pėr tė zhvilluar njė komunikim produktiv ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 17.05.2016
Nė datat 11-12 maj 2016 u zhvillua mbledhja vjetore e Bankės Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH) nė Londėr me temė "Tė influencojmė ndryshimin – 25 vitet nė vijim", nė tė cilėn ishte i pranishėm Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 13.05.2016

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.