.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


Jam shumė i lumtur qė pėrshėndes tė pranishmit e nderuar tė kėsaj salle, miqtė dhe bashkėpunėtorėt e mi, ata qė vazhdimisht kanė kontribuar nė foltoret e konferencave tona tė pėrvitshme dhe tė ata qė janė pėr herė tė parė nė auditorin e sivjetshėm ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 11.09.2003
Me ftesė tė Institutit Ndėrkombėtar tė Statistikave, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, Prof.Dr.Shkėlqim Cani mori pjesė nė Sesionin e 54-t tė Statistikave botėrore qė po zhvillohet nė Berlin, nga data 13 deri mė 20 gusht 2003, me pjesėmarrjen e mė shumė se 2500 tė ftuarve nga e...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 24.08.2003
Kumtesė e mbajtur nga Guvernatori, Z.Shkėlqim Cani, nė Sesionin e 54-t tė Statistikave tė Institutit Ndėrkombėtar tė Statistikave, Berlin, 19 gusht 2003...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 19.08.2003
Takimi synonte tė sqaronte pjesėmarrėsit mbi domosdoshmėrinė e privatizimit nė sistemin bankar, reformat financiare dhe eksperiencat e vendeve tė tjera nė kėtė drejtim, avantazhet e krijimit tė njė banke kursimesh private, pėr tė vazhduar mė tej me efektet e privatizimit tė Bankė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 11.08.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė z.Shkėlqim CANI priti ditėt e fundit nė njė takim, 20 studentė tė Fakultetit Ekonomik tė Unversitetit tė Tiranės, tė pėrzgjedhur nga stafi akademik i Fakultetit. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 24.07.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani zhvilloi sot takimin konkludues me Misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar qė vizitoi Shqipėrinė gjatė periudhės 14-22 korrik 2003. Misioni kryesohej nga z.Hossein Samiei dhe shoqėrohej nga pėrfaqėsuesi i Pėrhershėm i Zyrės sė FM...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 22.07.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani u takua sot me Misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar qė po viziton Shqipėrisė tė kryesuar nga z.Jan Kees Martijn, ekonomist nė Departamentin Evropian tė FMN-se dhe qė shoqėrohej nga pėrfaqėsuesi i Pėrhershėm i Zyrės sė FMN-sė n...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 15.07.2003
Nė mbėshtetje tė Ligjit nr. 8365, datė 02.07.1998 “Pėr bankat nė Republikėn e Shqipėrisė”, neni 9 pikat 4 dhe 5 si dhe rregullores “Per dhėnien e licencės pėr tė ushtruar veprimtari bankare nė Republikėn e Shqiperise”, miratuar me Vendimin nr. 71, datė 11.09.2002 tė Kėshillit Mbi...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 15.07.2003
Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė i Fondit Monetar Ndėrkombėtar nė njė njoftim tė vetin bėn tė ditur se Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN) pėrfundoi dje nė parim rishikimin e dytė tė ecurisė ekonomike tė Shqipėrisė nė kuadrin e marrėveshjes pėr reduktimin e...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 03.07.2003
Temat kryesore e Takimit tė 73-tė vjetor tė BIS-it kishin tė bėnin me zhvillimet e fundit nė tregjet financiare, normat e interesit tė bankave qėndrore, zhvillimet monetare dhe deflacionin nė vendet e Eurozonės si dhe paraqitjen e Raportit Vjetor. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 02.07.2003

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.