.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani zhvilloi sot takimin konkludues me Misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar qė vizitoi Shqipėrinė gjatė periudhės 14-22 korrik 2003. Misioni kryesohej nga z.Hossein Samiei dhe shoqėrohej nga pėrfaqėsuesi i Pėrhershėm i Zyrės sė FM...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 22.07.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani u takua sot me Misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar qė po viziton Shqipėrisė tė kryesuar nga z.Jan Kees Martijn, ekonomist nė Departamentin Evropian tė FMN-se dhe qė shoqėrohej nga pėrfaqėsuesi i Pėrhershėm i Zyrės sė FMN-sė n...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 15.07.2003
Nė mbėshtetje tė Ligjit nr. 8365, datė 02.07.1998 “Pėr bankat nė Republikėn e Shqipėrisė”, neni 9 pikat 4 dhe 5 si dhe rregullores “Per dhėnien e licencės pėr tė ushtruar veprimtari bankare nė Republikėn e Shqiperise”, miratuar me Vendimin nr. 71, datė 11.09.2002 tė Kėshillit Mbi...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 15.07.2003
Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė i Fondit Monetar Ndėrkombėtar nė njė njoftim tė vetin bėn tė ditur se Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN) pėrfundoi dje nė parim rishikimin e dytė tė ecurisė ekonomike tė Shqipėrisė nė kuadrin e marrėveshjes pėr reduktimin e...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 03.07.2003
Temat kryesore e Takimit tė 73-tė vjetor tė BIS-it kishin tė bėnin me zhvillimet e fundit nė tregjet financiare, normat e interesit tė bankave qėndrore, zhvillimet monetare dhe deflacionin nė vendet e Eurozonės si dhe paraqitjen e Raportit Vjetor. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 02.07.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė z.Shkėlqim Cani zhvilloi sot paradite njė takim me njė delegacion tė "Citigroup" tė pėrbėrė nga z.Guy Harington, Shef i Departamentit tė Tregjeve nė Zhvillim dhe z. David Ludlow, Shef i Korporatės Financiare dhe Investimeve bankare tė Bankės Evr...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 18.06.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani priti sot nė njė takim njė delegacion tė Fondit Shqiptaro-Amerikan tė Ndėrmarrjeve tė pėrbėrė nga z.Michael D.Granoff, Kryetar i Bordit Drejtues, z.Domenick G.Scaglione, President Nderi dhe z.Lorenco Roncari, drejtor ekzekutiv i...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 18.06.2003
Sot paradite, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani u takua me shefen e Misionit Vėzhgues tė Bashkimit Evropian, znj. Victoria Walker. Tema kryesore e takimit ishte rreth zhvillimeve kryesore ekonomike nė Shqipėri dhe parashikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė pėr zhvill...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 11.06.2003
Qėllimi kryesor i takimit ishte shkėmbimi i mendimeve dhe marrja e opinionit tė drejtuesve tė bankave tregtare lidhur me Politikėn Monetare tė Bankės sė Shqipėrisė, reduktimin e "cash"-it (parasė nė dorė) nė ekonomi, liberalizimin e llogarisė kapitale, kapitalin minimal pėr licen...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 09.06.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė z. Shkėlqim Cani zhvilloi dje njė takim me drejtoren e sapozgjedhur tė Bankės Botėrore pėr Europėn Jug-Lindore, znj. Orsalia Kalantzopoulos, me delegacionin qė e shoqėron dhe z. Eugen Scantie, pėrfaqėsues rezident i Bankės Botėrore nė Shqipėri. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 27.05.2003

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.