.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


Sot paradite, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani u takua me shefen e Misionit Vėzhgues tė Bashkimit Evropian, znj. Victoria Walker. Tema kryesore e takimit ishte rreth zhvillimeve kryesore ekonomike nė Shqipėri dhe parashikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė pėr zhvill...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 11.06.2003
Qėllimi kryesor i takimit ishte shkėmbimi i mendimeve dhe marrja e opinionit tė drejtuesve tė bankave tregtare lidhur me Politikėn Monetare tė Bankės sė Shqipėrisė, reduktimin e "cash"-it (parasė nė dorė) nė ekonomi, liberalizimin e llogarisė kapitale, kapitalin minimal pėr licen...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 09.06.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė z. Shkėlqim Cani zhvilloi dje njė takim me drejtoren e sapozgjedhur tė Bankės Botėrore pėr Europėn Jug-Lindore, znj. Orsalia Kalantzopoulos, me delegacionin qė e shoqėron dhe z. Eugen Scantie, pėrfaqėsues rezident i Bankės Botėrore nė Shqipėri. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 27.05.2003
Sistemi i ri RTGS do tė shtrijė aktivitetin e tij dhe nė ekzekutimin e pagesave nė vlerė tė madhe tė bizneseve dhe tė individėve, duke sjellė uljen e kohės sė ekzekutimit. Pra, pritet qė ndikimi i sistemit tė ri tė jetė i ndjeshėm dhe i pranishėm edhe jashtė sistemit bankar, nė p...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 20.05.2003
Nė qoftė se do tė me lejonit do te deshiroja qe shkurtimisht te thoja disa fjale per kete projekt duke mos harruar te permend edhe ato insitucione dhe ate grup njerzish qe kane dhene dhe pritet te japin per realizimin me sukses te ketij projekti. Pa asnje hezitim mund te them se ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 20.05.2003
"Stabiliteti makroekonomik dhe roli i Bankės Qendrore", ishte tema e leksionit tė Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė me studentėt e Fakultetit Ekonomik tė Universitetit "Eqerem Ēabej" nė qytetin e Gjirokastrės qė u zhvillua tė enjten pasdite. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 09.05.2003
"Banka Qendrore dhe Pavarėsia e saj" ishte tema e pėrzgjedhur nga Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani pėr studentėt e Fakultetit Ekonomik tė Universitetit "Ismail Qemali" tė qytetit tė Vlorės. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 08.05.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė z.Shkėlqim Cani zhvilloi sot njė takim me drejtorėt e pėrgjithshėm tė bankave tė nivelit tė dytė qė veprojnė nė Shqipėri. Qėllimi kryesor i takimit ishte shkėmbimi i mendimeve referuar njė sėrė ēėshtjesh qė kanė tė bėjnė me vendimet e fundit tė ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 06.05.2003
Qėllimi i Misionit ishte njohja nga afėr e plotėsimeve tė angazhimeve tė marra nga vetė pala shqiptare nė kuadėr tė Memorandumit mbi Politikat Ekonomike dhe Financiare mes FMN-sė dhe Republikės sė Shqipėrisė, nėn Programit trevjeēar tė Reduktimit tė Varfėrisė dhe Rritjes Ekonomik...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 29.04.2003
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim CANI, u takua ditėn e premte me Ambasadorin e e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Kroaci, z. Lawrence G.Rossin dhe zv.Ambasadoren e SHBA-sė nė Tiranė, znj.Elisabeth Shelton. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 29.04.2003

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.