.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


Viti 2001 ishte i katėrti vit rradhazi gjatė tė cilit programi i zhvillimit ekonomik u respektua nė tėrėsinė e tij. Ndonėse, nė pjesėn mė tė madhe tė vitit, pati situata mjaft tė vėshtira, tė shkaktuara nga kriza e thelluar energjitike, u arrit qė tė ruhej njė ekuilibėr i pėrshta...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 07.05.2002
Intervistė e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė, z. Shkėlqim Cani, dhėnė Gazetės "Shekulli”, 24 mars 2002 ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 24.03.2002
Intervistė e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė, z. Shkėlqim Cani, dhėnė Gazetės "Korrieri", 24 mars 2002 ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 24.03.2002
Banka e Shqipėrisė, nė zbatim tė detyrimeve pėr transparencėn dhe llogaridhėnien, tashmė e ka bėrė traditė raportimin nė Kuvendin e Republikės sė Shqipėrisė nė lidhje me ecurinė e ekonomisė sė vendit dhe nė veēanti me realizimin e objektivave dhe tė detyrave ligjore tė bankės qe...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 20.12.2001
Fjala e z.Shkėlqim Cani, Guvernator i Bankės sė Shqipėrisė, mbajtur nė Konferencėn II tė BSH "Shqipėria midis reformave tė brendshme dhe integrimit europian"...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 06.12.2001
Fjala e hapjes e Guvernatorit, z.Shkėlqim Cani, nė Konferencėn "Shqipėria midis reformave tė brendshme dhe integrimit evropian", Tiranė, 6-7 dhjetor 2001 ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 06.12.2001
Nė datat 24 tetor – 6 nėntor, Shqipėrinė e vizitoi misioni i rradhės i FMN-sė i EU1. Ēėshtja kryesore ku u pėrqendrua vėmendja ishte diskutimi i programit ekonomik tė vendit pėr vitin 2002 si edhe e strategjisė afatmesme pėr periudhėn 2002 – 2004. Mė konkretisht, disk...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 19.11.2001
Me kėnaqėsi pranova para disa kohėsh ftesėn e z. Robson, Drejtor dhe President i Bankės EXIM, pėr tė prezantuar Shqipėrinė nė kėtė konferencė me cilėsinė e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė. Pėr tė qenė i sinqertė, kur mora ftesėn pėr tė referuar mendova: pėrse ėshtė zgjedhur ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 29.10.2001
Intervistė dhėnė "Balkan Information Exchange", 28 shtator 2001...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 28.09.2001
Ajo ē’ka zhvillimet e dekadės sė fundit tė tranzicionit na mėsuan ne ishte : Nė njė botė tė globalizuar, ti nuk mund tė qėndrosh i vetėm ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 29.06.2001

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.