.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


Raporti Vjetor i vitit 2000, paraqet zhvillimet mė tė rėndėsishme tė ndodhura gjatė vitit nė Bankėn e Shqipėrisė dhe nė mjedisin ku ajo vepron...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 23.04.2001
Qė nė hapat e parė tė periudhės sė tranzicionit, nė fillim tė viteve ‘90, anėtarėsimi nė BE ishte forca kryesore shtytėse e procesit tė tranzicionit nė Shqipėri. Ka njė mirėkuptim absolut ndėrmjet partive politike dhe, nė tėrėsi, nė tė gjithė vendin pėr rėndėsinė e anėtarėsimit ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 17.04.2001
Fjala e Guvernatorit, z.Shkėlqim Cani, nė takimin e diskutimit “Mbi ecurinė e sistemit bankar nė Shqipėri dhe tė procesit tė privatizimit tė bankave shtetėrore", Tiranė, 20 mars 2001 ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 20.03.2001
Banka e Shqipėrisė, nė bazė tė nenit 2 tė ligjit “Pėr Bankėn e Shqipėrisė”, ka detyrimin tė raportojė nė lidhje me pėrmbushjen e objektivit kryesor dhe tė detyrave tė tjera qė asaj i janė pėrcaktuar nė kėtė ligj. Si Guvernator i Bankės sė Shqipėrisė jam kėtu sot pėr t...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 22.12.2000
Diskutimi i z.Shkėlqim Cani, Guvernator i Bankės sė Shqipėrisė, mbajtur nė takimin e diskutimit me temė "Ringjallja e Bursės sė Tiranės", Tiranė, 21 dhjetor 2001...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 21.12.2000
Dua t’ju falenderoj qė mė keni vėnė nė dispozicion rubrikėn “Tri pyetje, tri pėrgjigje” tė numrit tė parė tė revistės. Ju uroj suksese, por uroj qė tė dalin nė qarkullim edhe revista tė tjera si “Monitor”, pasi personalisht jam kundėr monopolit nė ēdo aktivitet. ...
Publikuar nga Departamenti i Marėdhėnieve Publike nė 13.12.2000
Statistikat nė Shqipėri nė kėto vite kanė patur zhvillim tė konsiderueshėm dhe kjo nuk mund tė mohohet. Sidomos tė rėndėsishme janė pėrpjekjet pėr pėrafrimin e tyre me standardet ndėrkombėtare. Pėr tė arritur kėtė janė hartuar dhe zbatuar mjaft projekte. Tė tjera janė nė proces z...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 02.12.2000
Raporti Vjetor i Bankės sė Shqipėrisė, i cili tashmė ėshtė nė duart tuaja, trajton me detaje zhvillimet nė ekonominė shqiptare, nė fushėn monetare dhe tė kėmbimeve valutore, tė mbikėqyrjes bankare, tė sistemit tė pagesave si dhe tė vetė institucionit tė bankės qendrore...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 04.05.2000
Sipas evidencave operative tė bankave tregtare, gjatė muajit dhjetor depozitat nė sistem u rritėn me rreth 3.5 miliardė lekė. Peshėn kryesore nė kėtė rritje e kanė depozitat nė valutė me rreth 2.5 miliardė lekė dhe rreth 1 miliard lekė e pėrbėjnė depozitat nė lekė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 25.01.2000
Jam sot pėrpara jush pėr tė diskutuar dhe pėr tė raportuar mbi zhvillimet ekonomike, monetare, valutore e bankare gjatė vitit 1999, realizimin e objektivave si dhe parashikimin e tyre pėr vitin 2000. Nga zhvillimet e vėrejtura deri mė tash vlerėsohet se realizimi i objektivave fi...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 08.12.1999

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.