.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime tė mbledhjeve tė Kėshillit Mbikėqyrės
 

Kėshilli Mbikėqyrės ėshtė organi mė i lartė vendimmarrės dhe mbikėqyrės i politikave, i administrimit dhe i operacioneve tė Bankės sė Shqipėrisė. Ai mblidhet rregullisht pėr tė vendosur mbi normėn bazė tė interesit si dhe pėr tė shqyrtuar e miratuar ēėshtje tė tjera qė lidhen me veprimtarinė e Bankės.

Banka e Shqipėrisė publikon vendimmarrjen e Kėshillit Mbikėqyrės nėpėrmjet disa kanaleve:

  

Njoftimet pėr shtyp mbi vendimmarrjen e politikės monetare

Nė mbledhjen e tij dedikuar vendimmarrjes sė politikės monetare, Kėshilli Mbikėqyrės pasi merr nė shqyrtim zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend si dhe diskuton mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen, vendos mbi ndryshimin apo jo tė normės bazė tė interesit.

 

Informacion tė plotė mbi vendimmarrjen e Kėshillit Mbikėqyrės gjatė kėtij viti dhe nė vitet e mėparshme mund tė gjeni duke klikuar Buletinin Zyrtar tė Bankės sė Shqipėrisė dhe rubrikėn e njoftimeve pėr shtyp .

Ēėshtje tė lidhura:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.