.logoal_copy_1.
   
 

Seminare trajnuese pėr mėsuesit e lėndės “Financat personale nė duart tuaja” 2012 - 2013

.kopertina_e librit.   

Pėr tė rritur e pėrmirėsuar aftėsitė e mėsuesve qė zhvillojnė modulin “Financat personale nė duart tuaja”, specialistė tė Bankės sė Shqipėrisė nga Sektori i Edukimit Financiar, Departamenti  Mbikėqyrjes dhe atij tė Politikės Monetare, organizon ēdo vit seminare trajnuese pėr mėsuesit e shkollave tė mesme qė zgjedhin kėtė modul. Nė kėto seminare prezantohet teksti mėsimor, temat e pėrfshira nė tė, si dhe mėnyrat mė efikase tė trajtimit tė tyre.
 
Pėr vitin shkollor 2012-2013, janė zhvilluar 4 seminare trajnuese nė rang vendi, nė qytetin e Tiranės, Shkodrės, Elbasanit dhe Lushnjės.


Libėr ushtrimesh pėr mėsuesin

Nga viti shkollor 2012-2013, ēdo mėsues qė zhvillon nė klasė lėndėn e edukimit financiar ėshtė pajisur edhe me librin e ushtrimeve pėr mėsuesin “Financat personale nė duart tuaja”. Nė kėtė libėr, mėsuesit gjejnė zgjidhjet e ushtrimeve tė dhėna nė fund tė ēdo mėsimi nė tekstin mėsimor, por edhe shumė pyetje, ushtrime dhe detyra tė reja, tė cilat mund t’i pėrdorin nė klasė pėr tė praktikuar njohuritė e pėrftuara nga nxėnėsit nė mėsim. Parimi i ndjekur gjatė hartimit tė kėtyre ushtrimeve ėshtė pėrforcimi i koncepteve teorike nėpėrmjet shembujve praktikė dhe konkretė.

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.