.logoal_copy_1.
   
 

Programe edukimi - Pėr shkollat e mesme

Pėr nxėnėsit dhe mėsuesit e shkollave tė mesme, programi "Banka qendrore nė jetėn e pėrditshme" ėshtė ideuar mbi tre aktivitete tė shtrira gjatė gjithė vitit mėsimor:

1. Seminare trajnimi pėr mėsuesit e lėndės sė ekonomisė sė zbatuar.

2. Njė konkurs mbi njohuritė e nxėnėsve tė shkollave tė mesme pėr bankėn qendrore tė emėrtuar "Vlera e Vėrtetė e Parasė".

3. Pėrgatitje dhe shpėrndarje e broshurave edukative pėr nxėnėsit e shkollave tė mesme nė vazhdimėsi, shoqėruar me biseda tė drejtpėrdrejta me nxėnėsit nė ambientet e shkollave.

shkollat e mesme.jpg

 

Programe edukimi:

Dita e Bankės

Konkursi:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.