.logoal_copy_1.
   
 

 Pėrgjegjėsia Shoqėrore Institucionale

.pėrgjegjėsia-shoqėrore-institucionale.

    

Termi “pėrgjegjėsi shoqėrore” pėrdoret gjerėsisht pėr tė pėrkufizuar njė normė tė shtuar nė etikėn profesionale qė pėrfshin pėrkushtim, integritet dhe pėrgjegjėsi individuale jo vetėm pėr institucionin tė cilit i pėrket, por edhe mė gjerė pėr mjedisin shoqėror dhe komunitetin pėrkatės.

Banka e Shqipėrisė synon qė promovimin e vlerave bazė si integriteti, respekti dhe ndihma e ndėrsjellė ta bėjė pėrmes organizimit tė fushatave dhe aktiviteteve tė pėrhershme dhe tė mirėorganizuara, si njė detyrim i pėrhershėm ndaj mjedisit shoqėror, pėrtej institucionit tė Bankės.

Nė kėtė kuadėr si dhe nė mbėshtetje tė parimeve tė Pėrgjegjėsisė Shoqėrore Institucionale qė ēdo institucion duhet tė reflektojė dhe promovojė, duke filluar nga viti 2013, Banka e Shqipėrisė do tė zbatojė politika tė pėrcaktuara brenda institucionit.

Nė fakt, Banka e Shqipėrisė prej vitesh ka marrė aktivisht pjesė nė fushata dhe aktivitete sensibilizuese, me qėllim ndėrgjegjėsimin e grupeve tė ndryshme tė interesit dhe publikun e gjerė  pėr t'u angazhuar nė zgjidhjen e problemeve tė ndryshme, si dhe t’i ndėrgjegjėsojė ata mbi pėrfitimet qė vijnė nga zgjidhja e kėtyre problemeve.

Pėr mė shumė informacion rreth kėtyre aktiviteteve linkoni linqet e mėposhtme:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.