.logoal_copy_1.
   
 

Pjesėmarrėsit nė Komitetin Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave

 

Pjesėmarrėsit nė Komitetin Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave janė titullarė, pėrfaqėsues tė institucioneve tė mėposhtme:

 • Banka e Shqipėrisė,
 • Ministria e Punėve tė Brendshme,
 • Ministria e Financave, 
 • Autoriteti i Mbikėqyrjes Financiare,
 • Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes,              
 • Ministria pėr Inovacionin dhe Administratėn Publike,        
 • Shoqata Shqiptare e Bankave.

Nė varėsi tė tematikave tė pėrcaktuara mund tė ketė pjesėmarrje pa tė drejtė vote edhe nga vėzhgues tė tjerė, aktorė kryesorė tė sistemit tė pagesave dhe infrastrukturės sė tregjeve financiare si mė poshtė: 

 • Operatorė tė komponentėve tė rėndėsishėm tė Sistemit tė Pagesave,
 • Autoriteti i Konkurrencės,
 • Institucione financiare jobankare,
 • Shoqėri utilitare.

Procedurat e pjesėmarrjes nė Komitet pėrcaktohen nė rregulloren nr. 37, datė 25.06.2014  “Pėr organizimin dhe funksionimin e Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave” miratuar nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė.

Adresė kontakti pėr ēėshtje qė lidhen me Komitetin Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave: KomitetiKSP@bankofalbania.org

Dokumente:

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.