.logoal_copy_1.
   
 

Prezantime e kumtesa nė veprimtari tė ndryshme

Nė kėtė faqe do tė gjeni prezantime e kumtesa tė Guvernatorit nė aktivitete tė ndryshme brenda e jashtė vendit, si takime, konferenca, simpoziume, tryeza tė rrumbullakta etj.. Po kėshtu, njė vend tė veēantė zėnė edhe leksionet lidhur me zhvillimet e ekonomisė shqiptare, nė sistemin bankar dhe Bankėn e Shqipėrisė.Nė datėn 16 shkurt 2018, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko, mori pjesė nė Mbledhjen e Konstituencės* tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN) dhe tė Grupit tė Bankės Botėrore (BB), e cila u zhvillua nė Lisbonė, Portugali....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 16.02.2018
Mė datė 14 shkurt 2018, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė z.Gent Sejko zhvilloi njė takim nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė me gazetarėt e ekonomisė....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 14.02.2018
Zėvendėsdrejtori i Pėrgjithshėm i Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN), z. Tao Zhang, vizitoi Shqipėrinė nė datat 12-13 shkurt 2018. Gjatė vizitės, z. Zhang zhvilloi njė sėrė takimesh tė nivelit tė lartė me autoritetet kryesore tė vendit....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 13.02.2018
Nė mbledhjen e sotme, Kėshilli Mbikėqyrės mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė politikės monetare. Bazuar nė analizat dhe parashikimet e paraqitura nė tė, ne rivlerėsuam dhe njė herė pėrshtatshmėrinė e qėndrimit tė politikės monetare....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 07.02.2018
Nesėr, datė 07.02.2018 do tė zhvillohet mbledhja e radhės sė Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė mbi vendimmarrjen e politikės monetare, sipas kalendarit tė publikuar nė faqen tonė tė internetit....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 06.02.2018
I nderuar z. President, I nderuar z. Kryeministėr, I nderuar Ministėr i Financave, I nderuar Senator Monti, Tė nderuar kolegė, tė nderuar pjesėmarrės, Ėshtė kėnaqėsi tė marr pjesė nė kėtė Konferencė, mbledhur pėr tė diskutuar mbi rėndėsinė e integrimit rajonal, proces i cili du...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 24.01.2018
Pėr tė plotėsuar kuadrin e implementimit tė politikės monetare, duke filluar nga data 23 janar 2018, Banka e Shqipėrisė do tė publikojė parashikimin e saj pėr faktorėt qė ndikojnė nevojėn pėr likuiditet tė sistemit bankar....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 23.01.2018
Mė 17 janar 2018, Muzeu i Bankės sė Shqipėrisė, nė pėrkujtim tė 550-vjetorit tė vdekjes sė Heroit Kombėtar Gjergj Kastrioti Skėnderbeut, ēeli ekspozitėn e pėrkohshme “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu nė monedhėn dhe kartėmonedhėn shqiptare”....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 18.01.2018
Nė datat 16-17 janar 2018, “Euromoney” organizoi Forumin pėr vendet e Evropės Qendrore dhe Lindore nė Vjenė, Austri. Ky forum zhvillohet ēdo vit dhe mbledh nė njė tryezė tė pėrbashkėt diskutimi personalitete tė njohura ndėrkombėtare nga fusha politike, ekonomike e fin...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 18.01.2018
E nderuar Ministre Nikolla, I nderuar Kryetar i Kontrollit tė Lartė tė Shtetit z. Leskaj, I nderuar Dekan i Fakultetit Prof. Kule, Tė nderuar pedagogė, Tė dashur studente dhe studentė, Ndihem i nderuar dhe i kėnaqur njėkohėsisht qė ndodhem sot nė njė mjedis studentor, veēanė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 12.01.2018

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.