.logoal_copy_1.
   
 

Programe edukimi

"Banka Qendrore nė jetėn e pėrditshme"

I lanēuar nė vjeshtėn e 2007-ės, “Banka Qendrore nė jetėn e pėrditshme” ėshtė njė program edukimi ekonomiko-financiar, qė prek grupe tė ndryshme interesi. Aktivitetet mė tė shumta tė kėtij programi i kushtohen nxėnėsve dhe studentėve, por edhe atyre qė pėr shkak tė profesionit qė kanė, pėrēojnė informacion dhe njohuri tek tė tjerėt, si mėsuesit, gazetarėt apo dhe punonjėsit socialė.

Qėllimi kryesor i kėtij programi ėshtė ta afrojė Bankėn Qendrore me publikun, duke i shpjeguar atij rėndėsinė e kėtij institucioni pėr jetėn e pėrditshme tė secilit prej nesh. Nga ana tjetėr, programi synon krijimin e njė kulture ekonomiko-financiare, qė ka tė bėjė me aftėsimin e publikut pėr tė marrė vendime tė drejta ekonomike, pėr ndėrtimin e mirėqenies, tė kuptuarit e rreziqeve qė paraqet tregu dhe tė vlerėsuarit e politikave qė ndikojnė nė jetėn e qytetarėve.

Aktivitetet edukuese tė zhvilluara pėr dy grupet kryesore, tė nxėnėsve dhe tė studentėve janė kėto:


 

Programe edukimi:

Dita e Bankės

Konkursi:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.