.logoal_copy_1.
   
 

Programi i pUNONJĖSve SOCIALĖ

Seminari mė i ri i zhvilluar gjatė kėtij viti ėshtė ai pėr punonjėsit socialė. Mė saktėsisht, pėr studentė qė kanė pėrfunduar studime pasuniversitare nė kėtė fushė dhe pėr punonjės socialė tė shkollave tė mesme tė Tiranės. Ky grup, pėr vetė natyrėn e profesionit tė tyre ėshtė vlerėsuar nga Banka e Shqipėrisė si njė nga urat lidhėse me publikun e gjerė.

Punonjesit social.jpg

Nr.

Tematika

Data

1.

Banka qendrore dhe objektivat e saj.

26 maj ‘08

2.

Shtyllat institucionale tė Bankės sė Shqipėrisė: Pavarėsi - Pėrgjegjshmėri - Transparencė.

26 maj ‘08

3.

Inflacioni: ē'duhet tė dimė rreth tij. Roli i Bankės sė Shqipėrisė nė ruajtjen e stabilitetit tė ēmimeve.

26 maj ‘08

4.

Banka qendrore dhe inflacioni i shėnjestruar.

2 qershor ‘08

5.

Bankat, funksionet dhe dobishmėria e tyre.

2 qershor ‘08

6.

Sistemi Bankar Shqiptar. Tė dhėna financiare.

2 qershor ‘08

7.

Funksioni i Mbikėqyrjes dhe transparenca me klientin.

2 qershor ‘08

8.

Regjistri i kredive

2 qershor ‘08

9.

Pėrgjegjėsia tjetėr e Bankės sė Shqipėrisė - Stabiliteti financiar

9 qershor ‘08

10.

Funksioni dhe pėrgjegjėsia e Bankės sė Shqipėrisė pėr kryerjen e pagesave nė lekė.

9 qershor ‘08

11.

Emetimi i kartėmonedhės - funksioni mė i vjetėr i bankave qendrore. Elemente tė sigurisė (lekė, euro).

9 qershor ‘08

12.

Ē'ėshtė kursi i kėmbimit dhe si ndikojmė me sjelljen tonė tek monedhat e huaja?

16 qershor ‘08

13.

Si tė minimizojmė humbjen nė kursimet tona nga gėrryerja e kohės.

16 qershor ‘08

14.

Roli i shtetit nė rishpėrndarjen e tė ardhurave.

16 qershor ‘08

Programe seminari:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.