.logoal_copy_1.
   
 

Programe pėr edukimin financiar

 
Qė prej vitit 2006 Banka e Shqipėrisė ėshtė angazhuar nė zbatimin e programeve tė edukimit financiar, duke u kthyer nė njė institucion lider kombėtar nė kėtė fushė.

Rritja e kulturės financiare nė vend ėshtė njė nga objektivat strategjikė tė parashikuar nė Dokumentin e Strategjisė Afatmesme tė Zhvillimit tė Bankės sė Shqipėrisė. Pėr realizimin e kėtij objektivi, Banka e Shqipėrisė bashkėpunon me institucione kombėtare dhe ndėrkombėtare pėr tė ngritur njė platformė gjithėpėrfshirėse tė edukimit financiar, tė pėrshtatur edhe me nevojat e sistemit arsimor vendas.

Mė poshtė gjeni informacion mė tė zgjeruar mbi projektet e edukimit financiar qė Banka e Shqipėrisė ka pėrgatitur pėr grupet e mėposhtme:

.globalmoneyweek_logo_2.    
Java Globale e Parasė

.per-nxenesit_copy_1.  
Pėr nxėnėsit 

.per-gjimnazistet.
Pėr gjimnazistėt

.per-studentet.
Pėr studentėt

.per-mesuesit.  
Pėr mėsuesit

.per-gazetaret.
Pėr gazetarėt

  

.aktivitete-nder-vite.
Aktivitete ndėr vite

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.