.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2001

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2001 e tė renditura kronologjikisht.


Buletini i Bilancit tė Pagesave – Shtator ‘01 analizon hollėsisht zhvillimet nė statistikat e bilancit tė pagesave tė Shqipėrisė pėr tremujorin e tretė tė vitit 2001. Nė kėtė botim, bėhet njė analizė e bilancit tė pagesave sipas zėrave tė veēantė tė llogarisė korente dhe llogar...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave nė 13.12.2001
Tabelat Statistikore shoqėruese tė Buletinit tė Bilancit tė Pagesave...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 13.12.2001
Ndryshimet e thella politike nė Shqipėri nė fillimet e viteve ‘90 e bėnin tė domosdoshme kryerjen e reformės nė ekonominė shqiptare, qė do tė bėnte tė mundur transformimin nga sistemi i ekonomisė sė planifikuar drejt sistemit tė ekonomisė sė tregut...
Publikuar nga Fatos Ibrahimi nė 15.10.2001
Afrimi i fundvitit 2001, pėrkon me njė ngjarje tejet tė veēantė pėr botėn e financave dhe tė biznesit: me “daljen nė dritė” tė Euros si njė para fizike. Nė tė vėrtetė pė rmasat e kėtij evenimenti janė realisht tė mėdha, kur sjell ndėrmend se formacionet ekonomike dhe shoqėrore, q...
Publikuar nga Gramoz Kolasi nė 15.10.2001
Kartėmonedhat dhe monedhat euro do tė qarkullojnė me kurs ligjor nga 1 janari 2002. Qeveritė europiane, shitėsit me pakicė dhe bankat janė duke u pėrgatitur pėr njė ushtrim logjistik pa precedent i cili do ta tendosė sistemin bankar deri nė kufijtė e tij....
Publikuar nga European Banker nė 15.10.2001
Gjatė vitit 2000 dhe tremujorit tė parė tė vitit 2001, kostoja e ndėrmjetėsimit pėr sistemin bankar, e vlerėsuar sipas diferencės midis interesit mesatar tė ponderuar pėr pranimet e reja tė depozitave nė lekė dhe interesit mesatar tė ponderuar pėr investimet e reja nė lekė, ėshtė...
Publikuar nga Suzana Sheqeri nė 15.10.2001
Pavarėsisht nga pamja optimiste lidhur me ndikimet e mundshme tė kėsaj ngjarjeje nė ekonominė shqiptare, duhet mbajtur parasysh fakti qė kudo nė botė ėshtė rritur shumė pasiguria dhe paqėndrueshmėria. Kjo kėrkon shkallė tė lartė angazhimi e bashkėrendimi midis tė gjitha instituci...
Publikuar nga Fatos Ibrahimi nė 15.10.2001
Vlerėsohet se tremujori i tretė i vitit vazhdoi tė karakterizohet nga njė situatė e rėnduar energjitike, efektet e sė cilės, mund tė shkaktojnė zhvillime nė kahje tė kundėrt me rritjen, duke vėnė nė vėshtirėsi, sidomos nė terma afatgjatė, qėndrueshmėrinė dhe sigurinė e njė rritje...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.10.2001
Buletini i Bilancit tė Pagesave – Qershor ‘01 analizon hollėsisht zhvillimet nė statistikat e bilancit tė pagesave tė Shqipėrisė pėr tremujorin e dytė tė vitit 2001. Nė kėtė botim, bėhet njė analizė e bilancit tė pagesave sipas zėrave tė veēantė tė llogarisė korente dhe llogaris...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave nė 15.09.2001
Tabelat Statistikore shoqėruese tė Buletinit tė Bilancit tė Pagesave...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 15.09.2001

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.