.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2002

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2002 e tė renditura kronologjikisht.


Buletini i Bilancit tė Pagesave – Shtator ’02 analizon hollėsisht zhvillimet nė statistikat e bilancit tė pagesave tė Shqipėrisė pėr tremujorin e tretė tė vitit 2002. Nė kėtė botim, bėhet njė analizė e bilancit tė pagesave sipas zėrave tė veēantė tė llogarisė korente dhe llogari...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 14.12.2002
Tabelat Statistikore shoqėruese tė Buletinit tė Bilancit tė Pagesave...
Publikuar nga Banka e Shqiperise nė 14.12.2002
Ashtu sikurse dhe mjaft institucione tė tjera, edhe Banka e Shqipėrisė me pėrgjegjėsitė e saj tė shumta ka qenė dėshmitare dhe aktore e procesit tė vėshtirė tė transformimit ekonomik, politik dhe social tė vendit, duke njohur nė kėtė mėnyrė arritjet dhe dėshtimet e saj....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 05.12.2002
Broshurė e ilustruar me informacion tė pėrgjithshėm pėr Bankėn Qendrore dhe aktivitetin e saj. Publikuar vetėm nė shqip. ...
Publikuar nga Banka e Shqiperise nė 11.11.2002
Banka si cdo shoqėri tjetėr tregtare pėr tė ushtruar veprimtarinė e saj ka nevojė pėr kapital. Por, nė dallim prej tyre, bankės tregtare i duhet tė mbajė nė ēdo moment tė caktuar kohe njė shumė kapitali, i cili tė jetė nė gjendje tė amortizojė humbjet e paparashikueshme. Ky detyr...
Publikuar nga Eriona Suljoti nė 15.10.2002
Hyrja e monedhės fizike euro dhe zėvendėsimi apo lidhja e ngushtė e monedhės kombėtare tė disa vendeve tė rajonit me euron, po forcon dhe mė tepėr tendencėn pėr integrimin nė rajon dhe nė Bashkimin Europian, zhvillimin e tregtisė duke mundėsuar lidhje gjithnjė e mė tė forta edhe ...
Publikuar nga Arta Pisha nė 15.10.2002
Oferta monetare ka patur njė rritje tė ngadaltė, duke u mbėshtetur nė njė kthim tė lehtė tė depozitave nė lekė nė sistem. Depozitat nė valutė kanė patur njė sjellje mė tė ērregullt si pasojė e reflektimit tė ndryshimit tė kursit tė kėmbimit tė lekut. Niveli i parasė jashtė bankav...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.10.2002
Nė ditėt e sotme,pavarėsisht se tregjet financiare janė sofistikuar dhe individėt mund tė investojnė kursimet e tyre drejtpėrdrejt nė firmat huamarrėse, institucionet financiare vazhdojnė tė luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė ndėrmjetėsimin e fondeve....
Publikuar nga Erjona Suljoti nė 15.09.2002
Pėr tė bėrė tė mundur dhėnien e njė panorame tė qartė tė situatės sė borxhit tė jashtėm dhe tė ecurisė sė tij nė tė ardhmen, paralelisht me vlerėsimet cilėsore, nė material i lihet vend i konsiderueshėm konstatimeve dhe analizave sasiore....
Publikuar nga Sonila Taēi nė 15.09.2002
Buletini i Bilancit tė Pagesave – Qershor ’02 analizon hollėsisht zhvillimet nė statistikat e bilancit tė pagesave tė Shqipėrisė pėr tremujorin e dytė tė vitit 2002. Nė kėtė botim, bėhet njė analizė e bilancit tė pagesave sipas zėrave tė veēantė tė llogarisė korente dhe llogaris...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 13.09.2002

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.