.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2005

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2005 e tė renditura kronologjikisht.


Buletini Vjetor i Bilancit tė Pagesave analizon hollėsisht zhvillimet e sektorit tė jashtėm tė ekonomisė shqiptare, pėr vitin pėrkatės. Nė kėtė botim, bėhet njė analizė e bilancit tė pagesave sipas zėrave tė veēantė tė llogarisė korente dhe llogarisė kapitale dhe financiare. Ai p...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 29.12.2005
Deklarata e politikės monetare pėr gjashtėmujorin e dytė tė vitit 2005, Janar 2006, Zhvillimet nė sektorin e jashtėm tė ekonomisė pėr nėntėmujorin e vitit 2005, Vlerėsimi i gjendjes financiare tė sistemit bankar shqiptar pėr tremujorin e tretė tė vitit 2005, Fjala e Guvernatorit ...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 29.12.2005
Nė kėtė dokument, Banka e Shqipėrisė detajon tė gjitha elementet konkrete tė politikės monetare pėr vitin 2006, veēanėrisht nė fushėn e objektivave tė politikės monetare dhe tė kuadrit operacional tė saj. Ky dokument shėrben si bazė pėr orientimin e koordinimit tė politikės monet...
Publikuar nga Departamenti i Politikes Monetare nė 28.12.2005
Banka e Shqipėrisė, si autoriteti monetar i Republikės sė Shqipėrisė, ėshtė institucioni pėrgjegjės pėr hartimin, pėr miratimin dhe pėr zbatimin e politikės monetare. Politika monetare hartohet nė funksion tė pėrmbushjes sė objektivit kryesor tė Bankės sė Shqipėrisė, arritjes dhe...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 28.12.2005
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 14 dhjetor 2005 ...
Publikuar nga Banka e Shqiperise nė 22.12.2005
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 30 nėntor 2005 ...
Publikuar nga Banka e Shqiperise nė 14.12.2005
Norma vjetore e inflacionit nė muajin tetor shėnoi vlerėn 3.3 pėr qind, nga 3.1 pėr qind nė muajin shtator, duke qėndruar pranė mesit tė intervalit objektiv tė Bankės sė Shqipėrisė. Norma mesatare vjetore rezultoi 2.3 pėr qind dhe ajo mujore 0.4 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 08.12.2005
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr nėntėmujorin e vitit 2005 rezultoi me njė tepricė prej 44.7 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit kanė qenė plotėsisht tė mjaftueshme pėr tė pėrballuar nivelin e deficitit korent dhe kanė ēuar nė rritjen e rezervės sė autoritetit moneta...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave nė 02.12.2005
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 16 nėntor 2005. ......
Publikuar nga Banka e Shqipėrise nė 21.11.2005
Nėntė muajt e parė tė vitit 2005 kanė paraqitur njė tablo pozitive nė drejtim tė rritjes ekonomike dhe tė ruajtjes sė stabilitetit makroekonomik. Aktiviteti ekonomik ka lėvizur pėrgjithėsisht brenda trajektores sė parashikuar nga programi i zhvillimit tė vendit. ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 11.11.2005

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.