.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2006

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2006 e tė renditura kronologjikisht.


Inflacioni vjetor nė muajin tetor zbriti lehtė nė nivelin 2.2 pėr qind, duke qenė afėr normės sė inflacionit tė synuar nga Banka e Shqipėrisė, 3 pėr qind dhe brenda intervalit tė tolerancės sė saj....
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 11.12.2006
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 30 nėntor 2006...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 11.12.2006
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 15 nėntor 2006...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 27.11.2006
Nė kėtė buletin do tė gjeni informacion mbi gjendjen e ekonomisė shqiptare, zhvillimet ekonomike e monetare, informacione mbi aktivitetin e Bankės sė Shqipėrisė etj. pėr periudhėn korrik - shtator 2006...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 23.11.2006
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr gjashtėmujorin e parė tė vitit 2006 rezultoi me njė tepricė prej 45 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit mundėsuan nė masėn 70 pėr qind financimin e deficitit korent....
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 15.11.2006
Ky studim analizon zhvillimin dhe shpėndarjen e investimit tė huaj direkt nė vendet e Evropės Juglindore krahasuar me ato tė Evropės Qendrore, duke u fokusuar nė mėnyrė tė veēantė nė rastin e Shqipėrisė. Investimet e huaja konsiderohen tė kenė luajtur ...
Publikuar nga Endrita Xhaferaj nė 14.11.2006
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 25 tetor 2006...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 14.11.2006
Ekonomia shqiptare ėshtė zhvilluar pėrgjithėsisht nė pėrputhje me parashikimet gjatė gjysmės sė parė tė vitit 2006. Ecuria e shitjeve gjatė gjashtėmujorit tė parė tė vitit, realizimi i planit tė tė ardhurave buxhetore dhe ritmi i shpejtė i thithjes tė kredisė nga sektori privat, ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 07.11.2006
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 11 tetor 2006...
Publikuar nga Bank of Albania nė 24.10.2006
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 13 shtator 2006...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 10.10.2006

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.