.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2008

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2008 e tė renditura kronologjikisht.


Numri ndėrkombėtar i llogarisė bankare (IBAN) ėshtė njė standard ndėrkombėtar, me anė tė tė cilit banka identifikon nė mėnyrė unike ēdo llogari bankare tė klientėve tė saj, me qėllim lehtėsimin e procesimit tė transfertave. Meqenėse, nga 1 janari 2010, IBAN-i do tė jetė i vetmi s...
Publikuar nga Banka Shqipėrisė nė 29.12.2008
Nė kėtė buletin do tė gjeni informacion mbi gjendjen e ekonomisė shqiptare, zhvillimet ekonomike e monetare, informacione mbi aktivitetin e Bankės sė Shqipėrisė etj. pėr periudhėn korrik-shtator 2008 ......
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 29.12.2008
Raporti Statistikor - Tetor 2008 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 24.12.2008
Kjo broshurė ėshtė shkruar pėr tė gjithė nxėnėsit qė duan tė njihen apo tė marrin pjesė nė konkursin e pėrvitshėm tė Bankės sė Shqipėrisė pėr shkollat e mesme, "Vlera e Vėrtetė e Parasė". Ajo ėshtė gjithashtu e dobishme pėr mėsuesit e lėndės sė ekonomisė, qė pėr ēdo vit shoqėrojn...
Publikuar nga Banka Shqipėrisė nė 23.12.2008
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datave 7 tetor 2008, 29 tetor 2008, 19 nėntor 2008 dhe 26 nėntor 2008....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 05.12.2008
Aktiviteti ekonomik i tremujorit tė tretė ėshtė vendosur nė sfondin e zhvillimeve tė trazuara nė tregjet financiare dhe ekonomitė e vendeve tė zhvilluara. Problemet qė pėrjetuan tregjet financiare po reflektohen nė frenimin e konsumit dhe tė investimeve, duke sjellė ngadalėsimin ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 04.12.2008
Nė kėtė buletin do tė gjeni informacion mbi gjendjen e ekonomisė shqiptare, zhvillimet ekonomike e monetare, informacione mbi aktivitetin e Bankės sė Shqipėrisė etj. pėr periudhėn prill-qershor 2008......
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 04.12.2008
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr periudhėn janar – shtator tė vitit 2008 rezultoi me njė rritje tė mjeteve valutore prej 101,4 milionė eurosh. Llogaria korente regjistroi njė deficit prej rreth 840 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit regjistruan vlerėn 767 mili...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 04.12.2008
Raporti Statistikor - Shtator 2008 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 25.11.2008
Raporti Statistikor - Gusht 2008 (Zip File) ...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 30.10.2008

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.