.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2009

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2009 e tė renditura kronologjikisht.


Gjatė periudhės 2003 – 2005, Banka e Shqipėrisė e zhvilloi aktivitetin e saj bazuar nė dokumentin “Plani i zhvillimit institucional pėr periudhėn 2003 – 2005”. Duhet theksuar se vėnia nė praktikė e angazhimeve kryesore tė ndėrmarra nė dokumentin e sipėrcit...
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni pėrmbledhjen e tregusit tė lėndės pėr Buletinin Zyrtar pėr vitin 2009...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 31.12.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datave 28 tetor 2009, 11 e 25 nėntor 2009 dhe 14 e 23 dhjetor 2009....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 31.12.2009
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr tremujorin e tretė tė vitit 2009 rezultoi nė rritje tė mjeteve valutore me 44 milionė euro. Tremujori i tretė i vitit u mbyll me njė deficit tė llogarisė korente prej 331 milionė eurosh. Nė krahasim me tremujorin e tretė tė vitit 2008, defici...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 29.12.2009
Raporti Statistikor - Tetor 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 18.12.2009
Raporti Statistikor - Shtator 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 18.11.2009
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues tregojnė se standardet nė tremujorin e tretė tė vitit 2009 vijojnė tė jenė tė shtrėnguara, por nė njė shkallė mė tė ulėt se nė tremujorin e kaluar. Pjesa mė e madhe e bankave pjesėmarrėse nė vrojtim kanė raportuar se kanė mbajtur tė...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 16.11.2009
Tremujori i tretė i vitit 2009 ėshtė karakterizuar nga shenja pozitive nė ekonominė dhe nė tregjet financiare shqiptare. Nė veēanti, tremujori i tretė shėnoi njė pikė kthese nė drejtim tė rikthimit tė besimit nė sistemin bankar. Stabilizimi i situatės sė likuiditetit, ruajtja e q...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 05.11.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datave 30 shtator 2009 dhe 14 tetor 2009....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 27.10.2009
Raporti Statistikor - Gusht 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 16.10.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datave 26 gusht 2009, 16 shtator 2009 dhe 30 shtator 2009....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 12.10.2009
Nė kėtė buletin do tė gjeni informacion mbi gjendjen e ekonomisė shqiptare, zhvillimet ekonomike e monetare, informacione mbi aktivitetin e Bankės sė Shqipėrisė etj. pėr periudhėn prill-qershor 2009.........
Publikuar nga Banka Shqipėrisė nė 29.09.2009
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr tremujorin e dytė tė vitit 2009 rezultoi nė rritje tė mjeteve valutore me 142 milionė euro. Tremujori i dytė i vitit u mbyll me njė deficit tė llogarisė korente prej 360 milionė eurosh. Nė krahasim me tremujorin e dytė tė vitit 2008, deficiti...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 17.09.2009
Ky ėshtė njė botimi ri qė do tė publikohet nga Banka e Shqipėrisė, dedikuar kryesisht njerėzve qė merren me kėrkimin shkencor, brenda dhe jashtė Bankės por edhe tė gjithė atyre qė nė punėn e pėrditshme, u intereson kjo fushė. Nėpėrmjet tij synojmė tė njohim tė gjithė tė interesua...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 14.09.2009
Raporti Statistikor - Korrik 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 14.09.2009
Ky ėshtė njė botimi ri qė do tė publikohet nga Banka e Shqipėrisė, dedikuar kryesisht njerėzve qė merren me kėrkimin shkencor, brenda dhe jashtė Bankės por edhe tė gjithė atyre qė nė punėn e pėrditshme, u intereson kjo fushė. Nėpėrmjet tij synojmė tė njohim tė gjithė tė interesua...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 09.09.2009
Buletini i Bilancit tė Pagesave pėr vitin 2008 analizon hollėsisht zhvillimet e sektorit tė jashtėm tė ekonomisė shqiptare gjatė kėtij viti. Nė kėtė botim, bėhet njė analizė e bilancit tė pagesave sipas zėrave tė veēantė tė llogarisė korente dhe llogarisė kapitale dhe financiare....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 27.08.2009
Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes, i pėrgatitur nga Departamenti i Mbikėqyrjes, pėrmban njė analizė vjetore tė veprimtarisė sė sistemit bankar dhe tė mbikėqyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2008, njė kuadėr tė plotė tė ndryshimeve rregullatore mbikėqyrėse nė pėrshtatje me stan...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 27.08.2009
Qėllimi i kėtij materiali ėshtė matja e produktit potencial dhe e hendekut tė prodhimit nė Shqipėri gjatė periudhės 1996-2006. Produkti potencial matet duke pėrdorur metodėn e regresionit linear, tė filtrit Hodrick Prescott dhe tė funksionit tė prodhimit. Rezultatet e tė tri meto...
Publikuar nga Vasilika Kota nė 26.08.2009
Kjo broshurė pėrmbledh me pak fjalė tė gjitha aktivitetet edukuese qė Banka e Shqipėrisė ka kryer pėr periudhėn 2007-2008. E ilustruar me mjaft foto, ajo synon tė krijojė njė memorie edhe vizuale tek publiku i gjerė, rreth punės qė Banka ka bėrė nė kėtė fushė tė rėndėsishme. Meqe...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 25.08.2009
Raporti Statistikor - Qershor 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 17.08.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mkikėqyrės nė mbledhjen e datės 29 korrik 2009 dhe urdhėrin e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė "Pėr hedhjen nė qarkullim tė kartėmonedhės me prerje 200 lekė, me kurs ligjor, emetim i vitit 2007"...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 06.08.2009
Nė vrojtimin e tremujorit tė dytė tė vitit 2009 pėrqindja neto e bankave qė kanė raportuar pėr shtrėngim tė standardeve tė kredidhėnies, megjithėse ende nė nivele tė larta, ėshtė zvogėluar krahasuar me nivelin e lartė tė shėnuar nė tremujorin e parė . Standardet e kredisė akordua...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 03.08.2009
Deklarata pėrshkruan zhvillimet monetare gjatė gjashtėmujorit tė parė tė vitit 2009. ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 30.07.2009
Plani i ri afatmesėm “E ardhmja: shtigjet dhe sfidat qė na presin” prezanton ambicien e Bankės sė Shqipėrisė pėr periudhėn trevjeēare 2009 – 2011. Kjo strategji e re e zhvillimit tė institucionit tonė, ėshtė nė vazhdėn e plotėsimit tė njė sėrė objektivash qė bur...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.07.2009
Raporti Statistikor - Maj 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 16.07.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mkikėqyrės nė mbledhjen e datės 24 qershor 2009....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 14.07.2009
Ky ėshtė numri i dytė i Raportit tė Stabilitetit Financiar, njė publikim i Bankės sė Shqipėrisė, i cili do tė vijojė tė pėrgatitet ēdo vit. Qėllimi i raportit ėshtė identifikimi dhe vlerėsimi i rreziqeve me tė cilat ndeshet sistemi financiar dhe infrastruktura e tij, pėr t’...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 13.07.2009
Libri qė po ju sjellim sot pėrmban njė seri referatesh tė njė grupi ekspertėsh tė njohur, vendas dhe tė huaj, tė prezantuara nė Konferencėn VII tė Bankės sė Shqipėrisė tė titulluar "Strategjitė e politikės monetare pėr ekonomitė e vogla", e cila u zhvillua nė Tiranė, mė 6-7 dhjet...
Publikuar nga Ardian Fullani nė 13.07.2009
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr vitin 2008 regjistroi njė rritje tė mjeteve tė rezervės valutore me 192 milionė euro. Viti u mbyll me njė deficit tė llogarisė korente prej 1,291 milionė eurosh duke arritur nė rreth -14.9% tė PBB-sė. Nė krahasim me vitin 2007, deficiti regji...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 30.03.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e datės 10 qershor 2009...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 25.06.2009
Raporti Statistikor - Prill 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 15.06.2009
Gjatė 15 viteve tė fundit, llogaria korente e Shqipėrisė ka kaluar nė deficite tė cilat nė shumicėn e rasteve kanė shkuar pėrtej 5 pėr qind tė PBB-sė, njė nivel qėndrueshmėrie i pranuar gjerėsisht. Ky studim trajton aftėsitė e qėndrueshmėrisė sė deficitit tė llogarisė korente, du...
Publikuar nga Altin Ta nku, Evis Ruēaj, Argita Frashėri nė 11.06.2009
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr tremujorin e parė tė vitit 2009 rezultoi me njė pakėsim mjetesh valutore prej 131 milionė euro. Tremujori i parė i vitit u mbyll me njė deficit tė llogarisė korente prej 334 milionė eurosh. Nė krahasim me tremujorin e parė tė vitit 2008, defi...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 10.06.2009
Shtojca Statistikore tė Raportit Vjetor 2008...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datave 29 prill 2009, 7 maj 2009 dhe 27 maj 2009....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 05.06.2009
Nė kėtė buletin do tė gjeni informacion mbi gjendjen e ekonomisė shqiptare, zhvillimet ekonomike e monetare, informacione mbi aktivitetin e Bankės sė Shqipėrisė etj. pėr periudhėn janar - mars 2009.........
Publikuar nga Banka Shqipėrisė nė 21.05.2009
Ne kemi audituar pasqyrat finaciare tė Bankės sė Shqipėrisė ("Banka"), tė cilat pėrbėhen nga bilanci kontabėl i datės 31 dhjetor 2008, pasqyra e tė ardhurave dhe shpenzimeve, pasqyra e ndryshimeve nė kapitalin e vet dhe pasqyra e flukseve tė parave pėr vitin e mbyllur nė atė datė...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Gjatė vitit 2008, sistemet e pagesave pranė Bankės sė Shqipėrisė kanė reflektuar siguri dhe eficiencė, karakteristika kėto tė domosdoshme pėr funksionimin normal tė sistemit tė pagesave. Klerimi dhe shlyerja e pagesave ndėrmjet bankave, nė monedhėn kombėtare Lek, realizohet nėpėr...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Viti 2008, nė ndryshim nga ai paraardhės, prezantoi zhvillime mikse dhe tė paqėndrueshme. Analiza e sistemit bankar tregon pėr njė nivel nė rritje tė rrezikut dhe zvogėlim tė kapacitetit tė tij financiar. Gjysma e parė e vitit shfaq zhvillime mė pozitive krahasimisht me gjysmėn e...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Pėrdorimi i instrumenteve tė politikės monetare ka pėr qėllim kryesor administrimin e likuiditetit me synim orientimin e normave afatshkurtra tė interesit rreth nivelit tė normės bazė tė sinjalizuar nga Banka e Shqipėrisė. Krahas pėrmbushjes sė kėtij objektivi, instrumentet pėr z...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Ecuria e treguesve monetarė gjatė vitit 2008 ka evidentuar stabilizimin e ritmeve tė zgjerimit tė ofertės sė parasė nė pėrputhje me ecurinė e mjeteve tė brendshme neto, tė cilat kanė reflektuar kėrkesėn pėr para tė agjentėve ekonomikė. Ritmet e rritjes sė M3 real kanė ardhur nė r...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Megjithė luhatjet e ndjeshme, viti 2008 u karakterizua nga njė stabilitet i kėnaqshėm i ēmimeve tė konsumit. Inflacioni vjetor u luhat pėrgjatė intervalit 2.2 – 4.6 pėr qind, duke qenė brenda tolerancės sė Bankės sė Shqipėrisė prej 2-4 pėr qind gjatė pjesės mė tė madhe tė v...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Ekonomia botėrore nė vitin 2008 ėshtė karakterizuar nga njė ngadalėsim i ritmeve tė rritjes, duke shėnuar 3.4 pėr qind, pas njė periudhe katėrvjeēare me njė rritje prej mesatarisht 5 pėr qind. Ky ngadalėsim erdhi kryesisht si pasojė e krizės financiare qė nisi nė ShBA nė vitin 20...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Ėshtė kėnaqėsi e veēantė tė takohem pėrsėri me ju, nė kėtė prezantim tė pėrvitshėm tė ecurisė sė ekonomisė shqiptare dhe tė punės sė Bankės sė Shqipėrisė, jo vetėm pėr pėrmbushjen e mandatit tė saj ligjor por edhe pėr zhvillimin e angazhimeve tė saj institucionale....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Raporti Vjetor i Bankės sė Shqipėrisė pėrmban njė analizė tė gjendjes ekonomiko-financiare tė vendit si dhe veprimtarinė e Bankės sė Shqipėrisė gjatė njė viti. Ai gjithashtu, bėn njė pėrshkrim tė zhvillimeve nė ekonominė botėrore dhe impaktin e saj mbi ekonominė vendase; tė zhvil...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.05.2009
Pėrmban informacione mbi ekonominė botėrore dhe tė vendit, zhvillimet nė inflacion, zhvillimet monetare (ecuria e treguesve monetarė, pozicioni valutor i sistemit bankar, krediti i brendshėm, realizimi i objektivave sasiorė tė Bankės sė Shqipėrisė), zhvillimet nė tregje (likuidit...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 21.05.2009
Raporti Statistikor - Mars 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 20.05.2009
Ky material studimi analizon lidhjen ndėrmjet kursit tė kėmbimit dhe inflacionit nė Shqipėri. Qėllimi i parė ėshtė tė shqyrtohet ndikimi i ndryshimeve tė kursit tė kėmbimit nė ēmimet e konsumatorit vendas dhe sė dyti, tė hidhet dritė mbi rėndėsinė e lėvizjeve tė monedhės nė drejt...
Publikuar nga Altin Tanku, Ilir Vika, Marian Gjermeni nė 13.05.2009
Ky material synon tė verifikojė praninė e efektit Balassa – Samuelson si dhe ta masė atė nė rastin e ekonomisė shqiptare, gjatė periudhės 1998-2006. Eksplorimi i efektit Balassa-Samuelson, pėrbėn njė aspekt tė rėndėsishėm pėr politikėn monetare tė ndjekur nga bankat qendror...
Publikuar nga Evelina Ēeliku, Rajna Hoxholli nė 13.05.2009
Ky studim kontribuon me gjetjen e evidencave empirike mbi kanalin e kredisė bankare tė politikės monetare nė Shqipėri duke pėrdorur tė dhėnat individuale tė 12 bankave kryesore. Nė veēanti, synohet tė studiohet nėse ecuria e kredisė bankare ndaj sektorit privat mund tė shpjegohet...
Publikuar nga Ilir Vika nė 13.05.2009
Rezultatet nga vrojtimi i aktivitetit kreditues tregojnė se kriteret pėr kreditė dhėnė bizneseve dhe individėve, nė pėrgjithėsi mbeten tė shtrėnguara edhe pėr tremujorin e parė tė vitit 2009. Faktorėt kryesorė pas politikės shtrėnguese tė bankave vijojnė tė jenė si nė vrojtimet ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 12.05.2009
Raporti Statistikor - Shkurt 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 30.04.2009
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues pėr gjashtėmujorin e dytė tė vitit 2008 tregojnė pėr shtrėngim tė standardeve dhe kritereve tė zbatuara nga bankat pėr miratimin e kredive. Forcimi i standardeve dhe i kritereve tė kredidhėnies, bazuar nė opinionet e ekspertėve tė b...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.04.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e datės 25 mars 2009....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 09.04.2009
Raporti Statistikor - Janar 2009 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 31.03.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datave 25 shkurt 2009 dhe 11 mars 2009....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 31.03.2009
Pėr tė pėrfituar produktet apo shėrbimet pėr tė cilat kemi nevojė, tė gjithė e dimė qė duhet tė bėjmė njė transferim vlerash monetare nė favor tė shitėsit ose e thėnė ndryshe, tė kryejmė njė pagesė. Kjo broshurė na ndihmon tė njohim llojet e ndryshme tė instrumenteve tė pagesave ...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 26.03.2009
"Vlera e Vėrtetė e Parasė" Vlorė, 2008 ėshtė njė broshurė dedikuar gjithė aktivitetit edukues tė Bankės sė Shqipėrisė nė Vlorė dhe veēanėrisht konkursit tė nxėnėsve tė shkollave tė mesme tė kėtij rrethi, mbi njohuritė pėr politikėn monetare. E mbėshtetur nė kronologjinė e takimev...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 26.03.2009
Tė dhėnat dhe statistikat ekonomike janė elemente themelore pėr kryerjen e analizave tė suksesshme ekonomike dhe pėr formulimin e politikave ekonomike, si nga sektori publik ashtu dhe nga ai privat. Nė fakt, tė dhėnat dhe statistikat ekonomike i pėrmbushin tė gjitha kėrkesat pėr ...
Publikuar nga Risan Shllaku nė 19.03.2009
Nė kėtė material vlerėsohet masa dhe shpejtėsia e pėrēimit tė lėvizjeve tė kursit tė kėmbimit nė ēmimet e konsumit nė Shqipėri, me anė tė modeleve me vektorė autoregresivė, VAR . Rezultatet tregojnė se, nė pėrgjithėsi, pėr periudhėn 1996-2006, pėrēimi i kursit tė kėmbimit nė ēmim...
Publikuar nga Klodiana Istrefi, Valentina Semi nė 19.03.2009
Ky material diskutimi pėrdor njė model tė korrektimit tė gabimit, me qėllim matjen e elasticitetit tė flukseve tė importit/eksportit tė mallrave drejt/nga Shqipėria kundrejt kėrkesės sė brendshme (sė huaj) reale, zhvillimeve nė ēmimet relative nė vend dhe nė botė, si dhe luhatjev...
Publikuar nga Ilir Vika nė 19.03.2009
Praktika e matjes sė inflacionit bazė, ofron njė spektėr tė gjerė metodash. Por a ekziston njė metodė perfekte dhe universale pėr matjen e tij? Deri mė sot nuk ėshtė konkluduar nė njė tė tillė....
Publikuar nga Evelina Ēeliku, Rajna Hoxholli nė 19.03.2009
Raporti Statistikor - Dhjetor 2008 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 11.03.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datave 14 janar 2009, 28 janar 2009 dhe 11 shkurt 2009....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 02.03.2009
Nė kėtė buletin do tė gjeni informacion mbi gjendjen e ekonomisė shqiptare, zhvillimet ekonomike e monetare, informacione mbi aktivitetin e Bankės sė Shqipėrisė etj. pėr periudhėn tetor-dhjetor 2008 ......
Publikuar nga Banka Shqipėrisė nė 25.02.2009
Ekonomia botėrore dhe veēanėrisht sistemi financiar pėsuan tronditje tė mėdha gjatė gjashtėmujorit tė dytė tė vitit 2008. Kriza e cila goditi zemrėn e sistemit financiar botėror u transmetua nė mėnyrė progresive e tė pandalshme nė aktivitetin ekonomik tė vendeve tė zhvilluara, du...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 18.02.2009
Objektivi i politikės monetare, qė realizohet nga Banka e Shqipėrisė ėshtė arritja dhe ruajtja e stabilitetit tė ēmimeve. Nė terma sasiorė, Banka e Shqipėrisė e ka pėrkthyer objektivin e stabilitetit tė ēmimeve nė mbajtjen e inflacionit nė nivelin 3 pėr qind, me njė mundėsi luhat...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 03.02.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni pėrmbledhjen e tregusit tė lėndės pėr Buletinin Zyrtar pėr vitin 2008....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 22.01.2009
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datave 11 dhjetor 2008 dhe 24 dhjetor 2008....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 22.01.2009
Raporti Statistikor - Nėntor 2008 (Zip File)...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 12.01.2009

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.