.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2011

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2011 e tė renditura kronologjikisht.


Ky ėshtė numri i gjashtė i Raportit tė Stabilitetit Financiar, njė dokument i Bankės sė Shqipėrisė qė publikohet dy herė nė vit. Qėllimi i raportit ėshtė identifikimi dhe vlerėsimi i rreziqeve me tė cilat ndeshet sistemi financiar dhe infrastruktura e tij, pėr t’i dhėnė aut...
Publikuar nga Departamenti i Stabilitetit Financiar nė 23.11.2011
Ekonomia shqiptare ka patur njė ecuri pėrgjithėsisht pozitive gjatė vitit 2011, ndonėse nė prani tė njė ambienti tė jashtėm tė pafavorshėm. Aktiviteti ekonomik nė vend ka shėnuar rritje, ndėrkohė qė disa nga balancat kryesore makroekonomike e financiare janė kontrolluar e pėrmirė...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 23.11.2011
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nga data 12.10.2011 deri 26.10.2011...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 07.11.2011
Vrojtimi i aktivitetit kreditues pėr tremujorin e tretė tė vitit 2011 tregoi se standardet e kredisė vijuan tė shtrėngohen si pėr kreditė dhėnė ndėrmarrjeve ashtu dhe pėr ato dhėnė individėve. Sipas madhėsisė sė biznesit, shtrėngimi i standardeve u aplikua pėr tė dy kategoritė, n...
Publikuar nga Departamenti i Politikave Monetare nė 17.10.2011
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nga data 31.08.2011 deri 29.09.2011...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 12.10.2011
Periudha janar-qershor 2011...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 05.10.2011
Raporti Statistikor - Korrik 2011...
Raporti Statistikor - Qershor 2011...
Shqipėria ka adoptuar regjimin fleksibėl tė kursit tė kėmbimit qė nė fillim tė tranzicionit, jo vetėm thjesht prej rezervave tė kufizuara ndėrkombėtare tė saj, por gjithashtu pėr tė shmangur korrigjimet e kushtueshme tė shmangieve tė kursit nga nivelet “ekuilibėr”, si...
Publikuar nga Ilir Vika, Erion Luēi nė 25.08.2011
Nė kėtė material diskutimi autorėt kanė paraqitur njė model tė vogėl strukturor pėr ekonominė shqiptare dhe e kanė vlerėsuar atė duke pėrdorur teknikėn Bayesian. Modeli shpjegon mė sė miri lidhjet kryesore tė njė ekonomije tė vogėl e tė hapur, me njė regjim tė luhatshėm tė kursit...
Publikuar nga Elona Dushku Vasilika Kota nė 25.08.2011

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.