.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2013


Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2013 e tė renditura kronologjikisht.


Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2013....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 27.12.2013
Studimi analizon ecurinė e procesit parashikues tė inflacionit dhe tė rolit tė tij nė vendimmarrjen e politikės monetare tė Bankės sė Shqipėrisė gjatė periudhės 2011-2012. Nė material evidentohen sfidat kryesore me tė cilat pėrballet projeksioni, duke u fokusuar nė inflacionin e ...
Publikuar nga Evelina Celiku, Genti Hashorva nė 04.12.2013
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės tė datės 30.10.2013...
Raporti Statistikor - Gusht 2013...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 19.11.2013
Ky studim ėshtė i bazuar nė literaturėn e filluar nga Frankel dhe Romer (1999) pėr pėrdorimin e instrumenteve pėr parashikimin e tregtisė dhe pėr tė analizuar efektin e saj nė rritjen ekonomike. Studimi pėrdor tė dhėna nė formatin panel pėr kontroll mė tė mirė tė karakteristikave...
Publikuar nga Publikuar nga Endrit Yzeiraj nė 19.11.2013
Ekonomia shqiptare ėshtė karakterizuar nga rritja e ngadaltė ekonomike dhe nga presione tė ulėta inflacioniste gjatė vitit 2013. Rritja ekonomike u ngadalėsua nė 1,1% nė tremujorin e dytė tė vitit, ndėrkohė qė informacionet e disponuara sugjerojnė pėr njė aktivitet tė dobėt ekono...
Publikuar nga Departamenti i Politikave Monetare nė 21.11.2013
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nga data 11.09.2013 deri 25.09.2013...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 23.10.2013
Raporti Statistikor - Korrik 2013...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 22.10.2013
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues pranė bankave tregojnė se standardet e kredisė pėr biznese mbetėn tė pandryshuara, ndėrsa standardet pėr individė u shtrėnguan lehtėsisht, gjatė tremujorit tė tretė tė vitit 2013. Sipas qėllimit tė pėrdorimit, standardet e kredisė d...
Ėshtė njė dokument qė analizon zhvillimet me rėndėsi tė sistemit financiar gjatė njė periudhe gjashtėmujore dhe evidenton faktorėt qė pėrfaqėsojnė rrezik sistemik. Ai bėn identifikimin dhe vlerėsimin e rreziqeve me tė cilat ndeshet sistemi financiar dhe infrastruktura e tij, pėr ...
Publikuar nga Departamenti i Stabilitetit Financiar nė 11.10.2013

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.