.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2014


Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2014 e tė renditura kronologjikisht.


Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2014....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 31.12.2014
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės tė datės 18.12.2014...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 31.12.2014
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės tė datės 18.12.2014...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 31.12.2014
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės ngs data 27.10.2014 deri 26.11.2014...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 19.12.2014
Raporti Statistikor - tetor 2014...
Publikuar nga Departamenti i Stabilitetit Financiar dhe i Statistikave nė 16.12.2014
Tė nderuar lexues, qė nga viti 1998, shumė prej jush janė mėsuar tė marrin ēdo tre muaj Buletinin Ekonomik tė Bankės sė Shqipėrisė, i cili pėrmes analizave dhe vlerėsimeve tė tij, ju ka ndihmuar tė njiheni me zhvillimet nė ekonominė e jashtme dhe atė vendase, ndikimet nė inflacio...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 20.11.2014
Raporti Statistikor - Shtator 2014 ...
Publikuar nga Departamenti i Stabilitetit Financiar dhe i Statistikave nė 14.11.2014
Standardet e kredisė mbetėn tė pandryshuara pėr bizneset dhe u lehtėsuan pėr individėt nė tremujorin e tretė tė vitit, bazuar nė informacionin e marrė nga vrojtimi i aktivitetit kreditues. Pasi e lehtėsuan pak nė tremujorin e dytė, standardet e kredisė pėr biznese mbetėn tė pandr...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 06.11.2014
Tė dhėnat mė tė fundit tė sektorit real tregojnė njė ngadalėsim tė aktivitetit ekonomik nė vend, por ky ngadalėsim vlerėsohet tė jetė i pėrkohshėm. Banka e Shqipėrisė pret njė ecuri ekonomike nė pėrmirėsim, ēka do tė krijojė premisat e duhura pėr kthimin e inflacionit nė objektiv...
Publikuar nga Departamenti i Politikave Monetare nė 05.11.2014
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės ngs data 27.08.2014 deri 01.10.2014...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 30.10.2014

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.