.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2015


Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2015 e tė renditura kronologjikisht.


Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 02.12.2015 deri 16.12.2015...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 24.12.2015
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2015...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 24.12.2015
Raporti Statistikor - tetor 2015...
Publikuar nga Departamenti i Stabilitetit Financiar dhe i Statistikave nė 18.12.2015
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 04.11.2015 deri 25.11.2015....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 04.12.2015
Raporti Statistikor - shtator 2015...
Publikuar nga Departamenti i Stabilitetit Financiar dhe i Statistikave nė 20.11.2015
Strategjia afatmesme e zhvillimit tė Bankės sė Shqipėrisė pėr periudhėn 2016-2018, pėrcakton objektivat institucionale gjatė kėtij trevjeēari dhe identifikon masat e burimet e nevojshme pėr pėrmbushjen e tyre. Ky publikim organizohet sipas njė strukture qė transmeton qartė dinami...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 18.11.2015
Ekonomia shqiptare vazhdon tė lėvizė nė njė trajektore pozitive zhvillimi. Megjithatė, kėrkesa agregate, prodhimi dhe punėsimi, janė poshtė niveleve tė tyre potenciale dhe presionet afatmesme mbi inflacionin mbeten tė dobėta. Ambienti i jashtėm paraqitet ende sfidues dhe burimet ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 11.11.2015
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 02.09.2015 deri 07.10.2015...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 20.10.2015
Gjatė gjashtėmujorit tė parė tė vitit 2015, aktiviteti ekonomik nė vend u zgjerua, mbėshtetur nga pėrmirėsimi i investimeve private (me kontribut tė rėndėsishėm nga investimet e huaja direkte) dhe pėrmirėsimi i bilancit tregtar. Politika monetare lehtėsuese dhe politika fiskale ...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 22.10.2015
Raporti Statistikor - gusht 2015...
Publikuar nga Departamenti i Stabilitetit Financiar dhe i Statistikave nė 20.10.2015

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.