.logoal_copy_1.
   
 

Botime tė Bankės sė Shqipėrisė

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e botimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2016 e tė renditura kronologjikisht.

Publikimet 2016


Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2016....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 30.12.2016
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjithė vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 23.11.2016 deri 29.12.2016...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 30.12.2016
Ky material ka pėr qėllim tė identifikojė nėse karakteristikat socio – demografike tė tilla si: niveli i shkollimit, numri i anėtarėve tė familjes, mosha, gjinia, statusi i punėsimit dhe niveli i tė ardhurave luajnė rol nė mėnyrėn e realizimit tė pagesave nga konsumatorėt s...
Publikuar nga Alban Pllaha, Kliti Ceca, Valentina Semi nė 27.12.2016
Raporti Statistikor - tetor 2016...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 20.12.2016
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjithė vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nė datėn 09.11.2016....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 07.12.2016
Rėndėsia e pritjeve tė inflacionit pėr politikėn monetare kėrkon analizėn e natyrės sė tyre: racionale apo adaptive? Kjo ėshtė thelbėsore, veēanėrisht nė regjimin e inflacionit tė shėnjestruar zbatuar nė vitet e fundit nė Bankėn e Shqipėrisė (BSH). Kjo analizė ėshtė realizuar mbi...
Publikuar nga Merita Boka, Evelina Ēeliku, Gent Hashorva nė 07.12.2016
Raporti Statistikor - shtator 2016...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 18.11.2016
Ekonomia shqiptare ka vazhduar tė shfaqė shenja pėrmirėsimi gjatė dy tremujorėve tė fundit. Aktiviteti ekonomik ka shėnuar rritje progresive, inflacioni po lėviz gradualisht drejt objektivit, ndėrsa tregjet financiare mbeten tė qeta dhe kostot e financimit nė to janė pranė minimu...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 16.11.2016
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni pjesėn e dytė tė vendimeve tė miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nė datėn 05.10.2016....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 15.11.2016
Makromodeli MEAM ėshtė pėrdorur kryesisht pėr tė analizuar skenarė tė ndryshėm tė rrezikut nė ekonominė shqiptare, por edhe pėr gjenerimin e projeksioneve tė treguesve kryesorė makroekonomikė si inflacioni, komponentėt e produktit tė brendshėm bruto, tregu i punės etj. Aktualisht...
Publikuar nga Ilir Vika, Lorena Skufi, Enian Ēela, Esida Abazaj nė 24.11.2016

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.