.logoal_copy_1.
   
 

Botime tė Bankės sė Shqipėrisė

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e botimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2018 e tė renditura kronologjikisht.

Publikimet 2018


Informacioni i ri i marrė nė analizė ka rezultuar pėrgjithėsisht nė linjė me pritjet tona. Po ashtu, parashikimet mbi zhvillimet ekonomike dhe monetare nė tė ardhmen kanė mbetur pėrgjithėsisht tė pandryshuara. Inflacioni shėnoi njė rritje tė lehtė nė tremujorin e katėrt tė vitit...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.02.2018
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 10.01.2018 deri 07.02.2018....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 13.02.2018
Si bankė qendrore e shtetit, Banka e Shqipėrisė ėshtė autoriteti monetar i vendit dhe ka tė drejtėn ekskluzive: (i) tė hartimit, miratimit dhe zbatimit tė pavarur tė politikės monetare. Objektivi kryesor i Bankės sė Shqipėrisė ėshtė arritja dhe ruajtja e stabilitetit tė ēmimeve, ...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 31.01.2018
Periudha korrik - dhjetor 2017...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 29.01.2018
Raporti Statistikor - nėntor 2017...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 22.01.2018
Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e katėrt tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė janė pėrgjithėsisht tė pandryshuara, si pėr bizneset, ashtu edhe pėr individėt. Sipas madhėsisė sė biznesit, vihet re se standardet e kreditimit nuk kanė shfaqur...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 19.01.2018
Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.