.logoal_copy_1.
   
 

Botime tė Bankės sė Shqipėrisė

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e botimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2016 e tė renditura kronologjikisht.

Publikimet 2017


Raporti Statistikor - korrik 2017...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 20.09.2017
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 02.08.2017 deri 06.09.2017....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 14.09.2017
Raporti Statistikor - qershor 2017...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 21.08.2017
Informacioni i analizuar nė kėtė raport tregon pėr njė rritje tė vazhduar tė ekonomisė shqiptare, e mbėshtetur nga faktorė tė brendshėm e tė jashtėm, nė njė mjedis financiar stimulues me prime tė ulėta rreziku. Ndėrkohė, inflacioni mesatar i tremujorit tė dytė ėshtė ngadalėsuar, ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 10.08.2017
Revista Ekonomike pėrmban artikuj dhe punė kėrkimore tė punonjėsve tė Bankės sė Shqipėrisė me analiza tė lidhura me njė gamė tė gjerė temash ekonomike dhe financiare, si dhe tė dhėna mbi Bankėn e Shqipėrisė dhe sistemin bankar shqiptar. Artikujt e Revistės Ekonomike botohen me em...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 11.09.2017
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 07.06.2017 deri 05.07.2017....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 26.07.2017
Periudha janar - qershor 2017...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 25.07.2017
Raporti Statistikor - maj '17...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 20.07.2017
Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e dytė tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė pėr bizneset mbeten pothuajse tė pandryshuar nga tremujori i kaluar, ndėrsa standardet e kredisė pėr individė janė lehtėsuar. Sipas madhėsisė sė biznesit vihet re ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.07.2017
Mbikėqyrja ėshtė njė nga funksionet kryesore tė Bankės sė Shqipėrisė. Qėllimi i saj ėshtė tė ushtrojė nė vazhdimėsi kontroll tė mjaftueshėm mbi bankat dhe subjektet e tjera, qė kryejnė veprimtari financiare, tė licencuara prej saj. Banka e Shqipėrisė, nė zbatim tė pėrgjegjėsive l...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 23.06.2017

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.