.logoal_copy_1.
   
 

Botime tė Bankės sė Shqipėrisė

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e botimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2016 e tė renditura kronologjikisht.

Publikimet 2017


Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues pėr tremujorin e parė tė vitit 2017, tregojnė shtrėngim tė standardeve tė kreditimit pėr bizneset dhe lehtėsim tė standardeve tė kreditimit pėr individėt, nė pėrputhje me pritjet e tremujorit tė kaluar. Shtrėngimi i standardeve tė k...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.04.2017
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 01.03.2017 deri 05.04.2017....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 11.04.2017
Raporti Statistikor - janar 2017...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 21.03.2017
Raporti Statistikor - dhjetor 2016...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 20.03.2017
Revista Ekonomike pėrmban artikuj dhe punė kėrkimore tė punonjėsve tė Bankės sė Shqipėrisė me analiza tė lidhura me njė gamė tė gjerė temash ekonomike dhe financiare, si dhe tė dhėna mbi Bankėn e Shqipėrisė dhe sistemin bankar shqiptar. Artikujt e Revistės Ekonomike botohen me em...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 16.03.2017
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė tė datės 01.02.2017....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 06.03.2017
Revista Ekonomike pėrmban artikuj dhe punė kėrkimore tė punonjėsve tė Bankės sė Shqipėrisė me analiza tė lidhura me njė gamė tė gjerė temash ekonomike dhe financiare, si dhe tė dhėna mbi Bankėn e Shqipėrisė dhe sistemin bankar shqiptar. Artikujt e Revistės Ekonomike botohen me em...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 16.03.2017
Periudha korrik - dhjetor 2016...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 15.02.2017
Informacioni i analizuar nė kėtė raport konfirmon vlerėsimet e mėparshme tė Bankės sė Shqipėrisė mbi gjendjen aktuale dhe zhvillimet e pritura tė ekonomisė shqiptare. Tė dhėnat sugjerojnė se aktiviteti ekonomik nė vend vazhdon tė shėnojė rritje. Zgjerimi i aktivitetit ekonomik ka...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 10.02.2017
Raporti Statistikor - nėntor 2016...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 20.01.2017

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.