.logoal_copy_1.
   
 

Pyetėsorė

Pyetėsorėt e vendosur nė kėtė faqe kanė pėr qėllim tė plotėsojnė bazėn ekzistuese tė tė dhėnave qė pėrdor Departamenti i Stabilitetit Financiar nė analizat dhe vlerėsimet e tij. Ato lidhen me tregues tė gjendjes financiare tė bizneseve dhe individėve, opinone tė tyre mbi zhvillimin e faktorėve tė rrezikut qė i kanoset stabilitetit financiar tė vendit, etj. Nė bazė tė rregullores Nr 53, datė 21.06. 2000  “Pėr Transparencėn dhe Konfidencialitetin  nė Bankėn e Shqipėrisė”  Banka e Shqipėrise angazhohet pėr ruajtjen e konfidencialitetit tė informacionit individual. Gjithashtu Banka e Shqipėrisė angazhohet nė pėrdorimin e tij thjesht pėr qėllime statistikore dhe publikimin e rezultatave tė pyetėsorėve nė mėnyrė tė agreguar.

 

Pyetėsori mbi borxhin e familjeve.

Pyetėsori mbi borxhin e familjeve synon tė marrė tė dhėna suplementare pėr nivelin e borxhit, peshėn e shlyerjeve tė borxhit nė tė ardhurat familjare, monedhėn e emetimit, llojin e borxhit si dhe karakteristika tė tjera tė kredimarrėsve. Analiza e tė dhėnave tė kėtij pyetėsori shėrben pėr tė identifikuar peshėn e faktorėve tė ndryshėm tė rrezikut tė kredisė pėr familjet dhe zhvillimin e tyre nė kohė. 

Pėr mė shumė ...

 

 

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.