.logoal_copy_1.
   
 

Shtypi

 

Mirė se erdhėt nė Qendrėn e Shtypit tė Bankės sė Shqipėrisė !

Banka e Shqipėrisė, duke synuar rritjen e shkallės sė komunikimit tė saj me publikun vendas dhe tė huaj, kujdes tė veēantė i kushton marrėdhėnieve me median e shkruar dhe televizive. Nė bazė tė ligjit "Pėr Bankėn e Shqipėrisė", si dhe amendimeve tė tij tė mėvonshme, ajo ėshtė e detyruar qė nė mėnyrė periodike tė japė deklarata mbi stabilitetin e sistemit bankar dhe financiar nė pėrgjithėsi, mbi zhvillimet e ekonomisė shqiptare, mbi bilancin e pagesave etj.

Nė kėtė rubrikė do tė gjeni tė pasqyruar tė plotė veprimtarinė e bankės qendrore nėpėrmjet njoftimeve e deklaratave pėr shtyp, fjalimeve, intervistave e artikujve tė ndryshėm.

Pėrveē komunikimit zyrtar me median nėpėrmjet konferencave tė rregullta pėr shtyp apo aktiviteteve tė tjera publike, Banka e Shqipėrisė, organizon dhe prezantime “ off the records” tė raporteve tė saj periodike pėr mediat.

Gazetarėt dhe lexuesit e thjeshtė qė dėshirojnė tė pėrfitojnė informacion on-line nga qendra e shtypit, mund tė paraqesin kėrkesėn e tyre duke klikuar nė linkun "Regjistrohu".

Faqja e internetit tė Bankės sė Shqipėrisė ofron rubrikėn e shtypit nė sistemin RSS. Ky sistem ėshtė njė mėnyrė e thjeshtė pėr tė marrė njoftimet dhe informacionin mbi daljet publike tė Administratorėve tė Bankės sė Shqipėrisė nė kohė reale, pa qenė nevoja tė vizitoni vazhdimisht faqen tonė. Pėr t'u regjistruar, ju lutemi klikoni ikonėn mė poshtė. 

RSS

 


Pėr informacion shtesė apo pyetje tė tjera qė lidhen me veprimtarinė e Bankės, gazetarėt janė tė lutur tė na shkruajnė nė adresėn zyraeshtypit@bankofalbania.org

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.