.logoal_copy_1.
   
 

QENDRA E SHTYPIT E BANKĖS SĖ SHQIPĖRISĖ

Mirė se erdhėt nė Qendrėn e Shtypit tė Bankės sė Shqipėrisė !

Banka e Shqipėrisė, duke synuar rritjen e shkallės sė komunikimit tė saj me publikun vendas dhe tė huaj, kujdes tė veēantė i kushton marrėdhėnieve me median e shkruar dhe televizive. Nė bazė tė ligjit "Pėr Bankėn e Shqipėrisė", si dhe amendimet e tij tė mėvonshme, ajo ėshtė e detyruar qė nė mėnyrė periodike tė japė deklarata mbi stabilitetin e sistemit bankar dhe financiar nė pėrgjithėsi, mbi zhvillimet e ekonomisė shqiptare, mbi bilancin e pagesave etj..

Nė kėtė rubrikė do tė gjeni tė pasqyruar tė plotė veprimtarinė e bankės qendrore nėpėrmjet njoftimeve e deklaratave pėr shtyp, fjalimeve, intervistave e artikujve tė ndryshėm, etj.

Pėrveē komunikimit zyrtar me median nėpėrmjet konferencave mujore pėr shtyp apo aktiviteteve tė tjera publike, Banka e Shqipėrisė, organizon dhe prezantime “off the records” tė raporteve tė saj periodike pėr mediat.

Gazetarėt dhe lexuesit e thjeshtė qė dėshirojnė tė pėrfitojnė informacion on-line nga qendra e shtypit, mund tė paraqesin kėrkesėn e tyre duke klikuar nė linkun "Regjistrohu".

Pėr informacion shtesė apo pyetje tė tjera qė lidhen me veprimtarinė e Bankės, gazetarėt janė tė lutur tė na shkruajnė nė adresėn zyraeshtypit@bankofalbania.org


 

 Arkiva vrojtimeve

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.