.logoal_copy_1.
   
 

Raporti Vjetor i Bankės sė Shqipėrisė 

.kopertina rv 2016 shqip.


Raporti Vjetor i Bankės sė Shqipėrisė pėrmban njė analizė tė veprimtarisė sė Bankės sė Shqipėrisė nė raport me pėrmbushjen e funksioneve dhe detyrave ligjore tė saj gjatė njė viti. Gjithashtu, raporti evidenton punėn dhe arritjet e institucionit pėr pėrmbushjen e strategjisė sė zhvillimit afatmesėm dhe afatgjatė tė tij. Ai pėrshkruan gjerėsisht aktivitetet e Bankės sė Shqipėrisė nė hallkat kryesore tė funksionimit tė saj.  Pjesė pėrbėrėse e Raportit Vjetor janė edhe pasqyrat financiare tė Bankės sė Shqipėrisė, sė bashku me opinionin e auditorit tė jashtėm

Botohet njė herė nė vit, nė gjuhėt shqipe dhe angleze.

 

Raporti Vjetor 2016

 

Pėrmbajtja:

 

  

Raportet Vjetore nė vite
 
2015 2014 2013 2012 2011
 2010 2009  2008 2007 2006 2005
 2004 2003 2002 2001 2000 1999
 1998 1997 1996 1995 1994 1993

 

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

 

Ju mund tė regjistroheni nė listėn elektronike

Banka e Shqipėrisė ofron shėrbimin e regjistrimit online, i cili ju njofton nė adresėn tuaj elektronike sa herė qė kjo rubrikė pėrditėsohet. Klikoni nė linkun e mėposhtėm pėr tė kryer regjistrimin, apo pėr tė ndryshuar ose anuluar regjistrimin.
Regjistrohu

Nėse dėshironi kopje tė kėtij botimi ose tė botimeve tė mėparshėm, jeni tė lutur tė kontaktoni  Zyrėn e Botimeve dhe Edukimit:

Tel. (355 4) 2419303, ext. 2270.
Faks (355 4) 2419408
E -mail: public@bankofalbania.org

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.