.logoal_copy_1.
   
 

Raporti i Politikės Monetare

Vendimmarrja politike e Bankės sė Shqipėrisė ėshtė njė e drejtė ekskluzive e Kėshillit Mbikėqyrės sė saj. Ky proces vendimmarrjeje bazohet nė analizat dhe nė parashikimet qė ēdo muaj tė vitit janė pjesė e raporteve tė politikės monetare.

Raporti i Politikės Monetare  ėshtė publikim tremujor i Bankės sė Shqipėrisė dhe instrumenti kryesor i komunikimit tė politikės monetare me publikun. Ai paraqet njė tablo gjithėpėrfshirėse tė zhvillimeve mė tė fundit makroekonomike dhe faktorėve qė kanė ndikuar dhe priten tė ndikojnė nė ecurinė e ēmimeve tė konsumit nė vend.

 

Kalendari i datave tė publikimit tė Raportit tė Politikės Monetare, 2018

Titulli

Tremujori

Data e mbledhjes sė KM 

Data e publikimit nė web

Raporti tremujor i Politikės Monetare 2018/I

7 shkurt 2018

15 shkurt 2018

Raporti tremujor i Politikės Monetare 2018/II

2 maj 2018

10 maj 2018

Raporti tremujor i Politikės Monetare 2018/III

1 gusht 2018

9 gusht  2018

Raporti tremujor i Politikės Monetare 2018/IV

7 nėntor 2018

15 nėntor 2018 

 

 

Raportet mė tė fundit tė Politikės Monetare
.rpm.

Analizė e zhvillimeve mė tė fundit makroekonomike nė vend.  Lexo

Ekonomia nė fokus:
 

Pėr mė shumė:

 

Raporti i Politikės Monetare nė vite:
 
2015 2014 2013 2012 2011
2010 2009 2008 2007 2006 2005
2004 2003 2002 2001 2000 1999

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.