.logoal_copy_1.
   
 

Raporti i Politikės Monetare

.shqip anglisht final 2017_i flat - copy.

Raporti i Politikės Monetare analizon zhvillimet ekonomike, monetare dhe financiare nė vend dhe jashtė tij, si dhe evidenton faktorėt qė kanė ndikuar dhe pritet tė ndikojnė inflacionin nė tė ardhmen. Raporti komunikon gjykimin mbi ecurinė e pritur tė inflacionit nė periudhėn afatmesme dhe shpjegon implikimet pėr politikėn monetare me qėllim arritjen e objektivit kryesor tė Bankės sė Shqipėrisė.

Botohet nė gjuhėt shqipe dhe angleze, me njė periodicitet tremujor.

 


2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003     
2002  2001  2000  1999

 

2017

Raporti Tremujor i Politikės Monetare, 2017/IV
Teksti i plotė   Fjala e Guvernatorit Shtojca statistikore

Raporti Tremujor i Politikės Monetare, 2017/III
Teksti i plotė    Fjala e Guvernatorit Shtojca statistikore

Raporti Tremujor i Politikės Monetare, 2017/II
Teksti i plotė    Fjala e Guvernatorit Shtojca statistikore

Raporti Tremujor i Politikės Monetare, 2017/I
Teksti i plotė Fjala e Guvernatorit Shtojca statistikore

   

NĖ FOKUS

Raportet e Politikės Monetare nė vite:

2015    2014    2013    2012    2011    2010   

2009    2008    2007    2006    2005    2004   

2003    2002    2001    2000    1999

Mė shumė pėr Politikėn Monetare:

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

Ju mund tė regjistroheni nė listėn elektronike

Banka e Shqipėrisė ofron shėrbimin e regjistrimit online, i cili ju njofton nė adresėn tuaj elektronike sa herė qė kjo rubrikė pėrditėsohet. Klikoni nė linkun e mėposhtėm pėr tė kryer regjistrimin, apo pėr tė ndryshuar ose anuluar regjistrimin.
Regjistrohu

Nėse dėshironi kopje tė kėtij publikimi ose tė publikimeve tė mėparshėm, jeni tė lutur tė kontaktoni  Zyrėn e Botimeve dhe Edukimit:

Tel. (355 4) 2419303, ext. 2270.
Faks (355 4) 2419408
E -mail: public@bankofalbania.org

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.