.logoal_copy_1.
   
 

Raportet Vjetore tė Mbikėqyrjes Bankare

Banka e Shqipėrisė, pėr tė realizuar sa mė mirė funksionin e rregullatorit tė sistemit bankar, e pėrgjegjshme se transparenca nė veprimtarinė financiare dhe informimi i publikut pėr gjendjen e sistemit bankar luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė marrėdhėniet bankė-klient dhe nė qėndrueshmėrinė e sistemit bankar, krahas Raportit Vjetor tė pėrgjithshėm tė saj, qė pėrmbledh tė gjitha fushat e aktivitetit vjetor tė Bankės sė Shqipėrisė gjatė njė viti, boton edhe Raportin vjetor tė Mbikėqyrjes Bankare.


Qėllimi i kėtij botimi ėshtė nė radhė tė parė tė njohė publikun me rolin e Mbikėqyrjes Bankare dhe nga ana tjetėr, tė krijojė mundėsi pėr marrjen e njė informacioni pėr sistemin bankar nė pėrgjithėsi dhe pėr grupe tė bankave nė veēanti.

 


Mbikėqyrja ėshtė njė nga funksionet kryesore tė Bankės sė Shqipėrisė. Qėllimi i saj ėshtė tė ushtrojė nė vazhdimėsi kontroll tė mjaftueshėm mbi bankat dhe subjektet e tjera, qė kryejnė veprimtari financiare, tė licencuara prej saj. Banka e Shqipėrisė, nė zbatim tė pėrgjegjėsive l...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 23.06.2017
Mbikėqyrja ėshtė njė nga funksionet kryesore tė Bankės sė Shqipėrisė. Qėllimi i saj ėshtė tė ushtrojė nė vazhdimėsi kontroll tė mjaftueshėm mbi bankat dhe subjektet e tjera, qė kryejnė veprimtari financiare, tė licencuara prej saj. Banka e Shqipėrisė, nė zbatim tė pėrgjegjėsive l...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 24.06.2016
Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes, i pėrgatitur nga Departamenti i Mbikėqyrjes, pėrmban njė analizė vjetore tė veprimtarisė sė sistemit bankar dhe tė mbikėqyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2014, njė kuadėr tė plotė tė ndryshimeve rregullatore mbikėqyrėse nė pėrshtatje me stan...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 23.07.2015
Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes, i pėrgatitur nga Departamenti i Mbikėqyrjes, pėrmban njė analizė vjetore tė veprimtarisė sė sistemit bankar dhe tė mbikėqyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2013, njė kuadėr tė plotė tė ndryshimeve rregullatore mbikėqyrėse nė pėrshtatje me stan...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 14.08.2014
Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes, i pėrgatitur nga Departamenti i Mbikėqyrjes, pėrmban njė analizė vjetore tė veprimtarisė sė sistemit bankar dhe tė mbikėqyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2012, njė kuadėr tė plotė tė ndryshimeve rregullatore mbikėqyrėse nė pėrshtatje me stan...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 13.06.2013
Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes, i pėrgatitur nga Departamenti i Mbikėqyrjes, pėrmban njė analizė vjetore tė veprimtarisė sė sistemit bankar dhe tė mbikėqyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2011, njė kuadėr tė plotė tė ndryshimeve rregullatore mbikėqyrėse nė pėrshtatje me stan...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 07.08.2012
Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes, i pėrgatitur nga Departamenti i Mbikėqyrjes, pėrmban njė analizė vjetore tė veprimtarisė sė sistemit bankar dhe tė mbikėqyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2010, njė kuadėr tė plotė tė ndryshimeve rregullatore mbikėqyrėse nė pėrshtatje me stan...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 18.08.2011
Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes, i pėrgatitur nga Departamenti i Mbikėqyrjes, pėrmban njė analizė vjetore tė veprimtarisė sė sistemit bankar dhe tė mbikėqyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2009, njė kuadėr tė plotė tė ndryshimeve rregullatore mbikėqyrėse nė pėrshtatje me stan...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 19.07.2010
Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes, i pėrgatitur nga Departamenti i Mbikėqyrjes, pėrmban njė analizė vjetore tė veprimtarisė sė sistemit bankar dhe tė mbikėqyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2008, njė kuadėr tė plotė tė ndryshimeve rregullatore mbikėqyrėse nė pėrshtatje me stan...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 27.08.2009
Gjatė vitit 2007, sistemi bankar njohu zhvillime tė rėndėsishme sasiore dhe cilėsore, kryesisht si rrjedhojė e ndryshimeve strukturore nė banka pėr shkak tė procesit tė konsolidimit qė pėrfshiu sistemin bankar dhe tė detyrave qė dolėn nė zbatim tė ligjit “Pėr bankat nė Republikėn...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 24.10.2008

 

Pėr mė shumė...

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.