.logoal_copy_1.
   
 

Seria e librave tė Konferencave tė Bankės sė Shqipėrisė


Konferencat e organizuara nga Banka e Shqipėrisė:

 • Konferenca vjetore e Bankės sė Shqipėrisė me temė: "Harmonizimi i politikės monetare me stabilitetin financiar – objektivat, pėrgjigjet dhe ndėrveprimi mes tyre nė periudha pasiguri", 27 tetor 2016
 • Konferenca vjetore e Bankės sė Shqipėrisė me temė: “A i ndryshojnė krizat themelet ekonomike nė vendet e Evropės Juglindore?”
 • Konferenca X-tė Ndėrkombėtare e Bankės sė Shqipėrisė: “Politika monetare nga e shkuara nė tė ardhmen”, Tiranė, 26 tetor 2012.
 • Konferenca IX Ndėrkombėtare e Bankės sė Shqipėrisė: “Tė ndėrtojmė tė ardhmen nėpėrmjet kulturės financiare”, Tiranė, 15 shtator 2011.
 • Konferenca VIII "Politika tė stabilitetit monetar dhe financiar – leksione nga kriza", Tiranė, 16 shtator 2009.
 • Konferenca VII,  "Strategjitė e politikės monetare pėr ekonomitė e vogla", Tiranė, 6 - 7 dhjetor 2007.
 • Konferenca VI, "Tregu dhe stabiliteti financiar nė vendet e rajonit", Tiranė, 30-31 tetor 2006.
 • Konferenca V, "Bankingu qendror nė kohėn e integrimit", Durrės, 24 - 25 mars 2005.
 • Konferenca IV, "Ekonomia Shqiptare: Ecuria dhe sfidat e politikave ekonomike", Sarandė 11 - 12 shtator 2003.
 • Konferenca III, "Banka e Shqipėrisė nė dekadėn e dytė tė tranzicionit", Tiranė 5 - 6 dhjetor 2002.
 • Konferenca II, "Shqipėria midis reformave tė brendshme dhe Integrimit Europian", Tiranė 6 - 7 dhjetor 2001.
 • Konferenca I, "Informacioni statistikor nė Shqipėri", Tiranė 2 - 3 nėntor 2000.

 

 

Seria e librave tė konferencave e takimeve shkencore

 

 

Kėrkim i avancuar

Botime tė tjera kėrkimore:

Botime tė kaluara:

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.