.logoal_copy_1.
   
 

Skema e llogaritjes sė kredisė

Nėse keni marrė njė kredi pranė njė banke tregtare ju mund tė llogaritni nėpėrmjet tabelave tė mėposhtme, kėstin mujor qė ju duhet tė paguani, duke shėnuar nė vendet pėrkatėse shumėn e kredisė ose principalin, normėn vjetore tė interesit dhe numrin e muajve. Nė rastin e dytė mund tė llogarisni shumėn e interesit dhe atė tė principalit qė paguani pėr ēdo kėst mujor, duke shėnuar tepricėn e kredisė / principalit, kėstin mujor dhe numrin e muajve.

 

Llogaritja e kredisė:
Kėsti mujor nė Lek:
Shuma e kredisė
Norma vjetore e interesit %
Kohezgjatja e kredise ne numer muajsh, psh per nje kredi 5 vjecare vendosni vleren 60(muaj)
Shuma e interesit ne leke:
Teprica e kredisė
Kėsti mujor nė Lek
Numri i muajve deri ne maturimin e kredise

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.