.logoal_copy_1.
   
 

Skema e llogaritjes sė shumės vjetore tė kursimit / depozitės sė kursimit

Kjo skemė pėrcakton se sa ju duhet tė depozitoni ēdo vit, nė mėnyrė qė tė arrini shumėn qė dėshironi tė kurseni. Shėnoni shumėn qė dėshironi tė kurseni, kohėzgjatjen dhe normėn neto tė interesit.

 

Llogaritja e shumės vjetore tė kursimit / depozitės sė kursimit:
Objektivi
Kohėzgjatja
Norma vjetore e interesit %
 

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.