.logoal_copy_1.
   
 

Statistika tė tjera

Pėr realizimin e analizave tė ndryshme, Banka e Shqipėrisė grumbullon statistika nga sektorė tė tjerė tė ekonomisė, siē janė sektori real dhe sektori fiskal. Kėta tregues nuk kompilohen nga Banka e Shqipėrisė. Ata publikohen nė faqen e internetit tė Bankės sė Shqipėrisė si dhe nė Raportin Mujor Statistikor. Publikimi bėhet nė ēdo rast me miratimin e tyre.

Pėr tė parė tė dhėnat statistikore, shikoni nė "Seri kohore".

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.