.logoal_copy_1.
   
 

Statuti i Bankės sė Shqipėrisė

spacer
Tipi : spacer Tjetėr
Miratoi : spacer Kėshilli Mbikeqyres
Numer : spacer 90
Data : spacer 02.12.2015 Hyn nė fuqi : spacer 02.12.2015
Botuar nė : spacer Buletin Zyrtar nė datėn : spacer 24.12.2015
Kategoria : spacer Tė tjera
Departamenti : spacer Pa Pėrcaktuar
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Dispozitat e statutit zbėrthejnė dhe detajojnė kėrkesa tė ligjit pėr “Bankėn e Shqipėrisė”.Objekti i tij ėshtė pėrcaktimi i parimeve bazė tė procedurave institucionale, administrative dhe operative tė Bankės sė Shqipėrisė, personaliteti juridik, objektivat, pushteti dhe kompetencat e sė cilės rregullohen nga ligji nr. 8269, datė 23.12.1997 “Pėr Bankėn e Shqipėrisė”

Publikimi i plotė (75.21 KB)

 

back
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.