.logoal_copy_1.
   
 

TREGU I PARASĖ


Tregu i parasė ėshtė tregu ku bankat dhe institucionet financiare mund tė shkėmbejnė likuiditet pėr njė kohėzgjatje deri nė 1 vit.

Banka e Shqipėrisė, me anė tė operacioneve tė rregullta javore dhe operacioneve tė tjera, i ofron tregut sasinė e nevojshme tė likuiditetit, me qėllimin qė normat e tregtimit nė tregun e parasė tė luhaten rreth normės bazė.

 

 

Informacion pėr Operacionet nė Treg tė Hapur

Pėr tė arritur objektivin e saj, Banka e Shqipėrisė analizon gjendjen e likuiditetit dhe parashikon zhvillimet e faktorėve autonomė. Bashkė me lajmėrimin pėr zhvillimin e operacioneve javore, publikohet dhe parashikimi i faktorėve autonomė tė likuiditetit.

Klikoni kėtu pėr tė shkarkuar lajmėrimin pėr ndėrhyrjen javore


Gjendja e Likuiditeit nė Sistemin Bankar

Pėr tė lehtėsuar pjesėmarrjen e bankave nė ankandet e operacioneve nė treg tė hapur dhe pozicionimin e tyre nė tregun e parasė, Banka e Shqipėrisė publikon ēdo ditė gjendjen e likuiditetit tė sistemit bankar, transaksionet nė tregun e parasė, si dhe normėn mesatare tė tregtimit.

Klikoni kėtu pėr tė shkarkuar informacionin mbi gjendjen e likuiditetit tė sistemit bankar


Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.