.logoal_copy_1.
   
 

Udhezim mbi menyren e llogaritjes "fiksit" te kursit zyrtar te kembimit

spacer
Tipi : spacer Udhėzime
Miratoi : spacer Kėshilli Mbikeqyres
Numer : spacer 66
Data : spacer 30.08.2006 Hyn nė fuqi : spacer 11.09.2006
Botuar nė : spacer Buletin Zyrtar nė datėn : spacer 11.09.2006
Kategoria : spacer Operacione
Departamenti : spacer Operacionet Monetare
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Llogaritja e kursit “fiks” tė kėmbimit tė lekut kundrejt valutave kryesore qė tregtohen nė tregun e brendshėm tė kėmbimeve valutore (i quajtur mė poshtė procesi i “fiksit”), kryhet pėr pėrftimin e njė niveli reference (tė vetėm) tė kursit tė kėmbimit tė lekut, i cili mė pas mund tė pėrdoret nga tė interesuarit pėr qėllime statistikore, krahasuese, vlerėsuese dhe tregtuese.

Publikimi i plotė (118.93 KB)

 

back
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.