.logoal_copy_1.
   
 

Vlefshmėria e rezultateve tė testimit

 
Rezultatet e testimit publikohen nė faqen e internetit tė Bankės sė Shqipėrisė dhe janė tė vlefshme pėr njė periudhė 12-mujore.

Informacioni rreth njė makinerie tė trajtimit tė kartėmonedhės ose njė pajisje autentifikimi tė testuar me sukses do tė hiqet nga faqja e Bankės sė Shqipėrisė pas 12 muajsh nga fundi i muajit tė publikimit, me pėrjashtim tė rasteve kur makineria e trajtimit tė kartėmonedhės ose pajisja e autentifikimit ėshtė ritestuar me sukses pėrpara skadimit tė kėtij afati vlefshmėrie tė testimit tė suksesshėm.

Ēdo dėshtim i testeve nga njė lloj makinerie e trajtimit te kartėmonedhave ose pajisje autentifikimi, ose ēdo refuzim nga prodhuesi ose pėrfaqėsuesi i tij pėr tė paraqitur njė lloj makine ose pajisje pėr testim do tė rezultojė gjithashtu nė heqjen e menjėhershme tė informacionit tė llojit tė makinerisė/pajisjes nga lista.

Ēdo raport pėrmbledhės testimi qė Banka e Shqipėrisė i jep prodhuesit tė njė makinerie/pajisje ose pėrfaqėsuesit tė tij ėshtė i vlefshėm nė pėrputhje me kushtet e testimit nė datėn e testimit dhe i vlefshėm vetėm ndėrkohė qė rezultatet e testimit janė tė publikuar nė faqen e internetit.

Rezultatet e testit tė falsove tė publikuara nė faqen e internetit thjesht reflektojnė aftėsinė e pajisjes sė testuar pėr tė detektuar kartėmonedhat falso tė pėrfshira nė tufėn e testimit tė pėrdorur nė ditėn e testimit.

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.