.logoal_copy_1.
   
 

Vrojtime

Banka e Shqipėrisė zhvillon disa vrojtime, me frekuencė kohore tė ndryshme, drejtuar bizneseve, konsumatorėve dhe bankave. Objektivi kryesor i tyre ėshtė t’i vijė nė ndihmė procesit tė njohjes dhe vlerėsimit tė aspekteve tė ndryshme ekonomike tė agjentėve tė ndryshėm nė ekonomi.

 

 

Kalendari i vrojtimeve, Viti 2017

Vrojtimi

Periudha e
referencės

Data e
publikimit

Vonesa

ndaj periudhės

referuese

Njėsia

qė kryen

vrojtimin nė terren

Vrojtimet e Besimit

T4 - 2016

16 janar

16 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

T1 - 2017

14 prill

14 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

Maj  2017¹

7 qershor

7 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

T2 – 2017

10 korrik

10 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

Korrik 2017

7 gusht

7 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

Gusht 2017

7 shtator

7 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

T3 – 2017

9 tetor

9 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

Tetor 2017

7 nėntor

7 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

Nėntor 2017

7 dhjetor

7 ditė

INSTAT

Vrojtimet e Besimit

T4 – 2017

8 janar 2018

8 ditė

INSTAT

VAK

T4 -2016

16 janar

16 ditė

Banka e Shqipėrisė

VAK

T1-2017

14 prill

14 ditė

Banka e Shqipėrisė

VAK

T2-2017

14 korrik

14 ditė

Banka e Shqipėrisė

VAK

T3-2017

16 tetor

16 ditė

Banka e Shqipėrisė

_____________________

¹ Duke filluar nga muaji qershor 2017, kalendari i publikimeve tė vrojtimeve tė besimit do tė pasurohet me

publikimin e rezultateve me frekuencė mujore.  

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.