.logoal_copy_1.
   
 

Vrojtimet e aktivitetit kreditues

Banka e Shqipėrisė zhvillon katėr herė nė vit vrojtimin e aktivitetit kreditues, pranė ekspertėve tė kredisė tė bankave tė nivelit tė dytė. Qėllimi kryesor i tij ėshtė tė ndihmojė procesin vendimmarrės nėpėrmjet informacionit shtesė pėr aktivitetin kreditues nė sistemin bankar.

Seri kohore tė rezultateve nga vrojtimi i aktivitetit kreditues

Klikoni nė lidhjet e mėposhtme pėr t'u informuar mbi rezultatet e vrojtimeve tė aktivitetit kreditues.


Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues pėr tremujorin e parė tė vitit 2017, tregojnė shtrėngim tė standardeve tė kreditimit pėr bizneset dhe lehtėsim tė standardeve tė kreditimit pėr individėt, nė pėrputhje me pritjet e tremujorit tė kaluar. Shtrėngimi i standardeve tė k...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.04.2017
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues treguan pėr shtrėngim tė standardeve tė kreditimit pėr bizneset dhe lehtėsim tė standardeve tė kreditimit tė individėve nė tremujorin e katėrt tė vitit 2016. Shtrėngimi i standardeve tė kreditimit pėr bizneset ėshtė shėnuar nė segme...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 16.01.2017
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues treguan shtrėngim tė standardeve tė kreditimit pėr bizneset dhe lehtėsim tė standardeve tė kreditimit pėr individėt nė tremujorin e tretė tė vitit 2016. Shtrėngimi i lehtė i kushteve tė kreditimit pėr bizneset ėshtė shėnuar pėr ndėr...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.10.2016
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues tė tremujorit tė dytė tė vitit 2016 tregojnė pėr shtrėngim tė standardeve tė kreditimit tė bizneseve dhe pėr lehtėsim tė standardeve tė kreditimit pėr individėt. Pėr bizneset, standardet rezultojnė tė shtrėnguara, si pėr ndėrmarrjet...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.07.2016
Rezultatet e pėrmbledhura nga Vrojtimi i Aktivitetit Kreditues tregojnė pėr lehtėsim tė standardeve tė kreditimit tė bizneseve, edhe gjatė tremujorit tė parė tė kėtij viti. Gjithashtu, ka vijuar prirja lehtėsuese e standardeve tė kredisė dhėnė individėve, e shfaqur pėr disa tremu...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.04.2016
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues tė tremujorit katėrt tė vitit 2015 treguan pėr njė lehtėsim tė standardeve tė kreditimit tė bizneseve dhe pėr njė vijim tė prirjes lehtėsuese tė standardeve tė kredisė dhėnė individėve. Zhvillimet pozitive nė kredinė dhėnė bizneseve...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.01.2016
Standardet e kredisė dhėnė bizneseve mbetėn tė pandryshuara, ndėrsa ato pėr individė vijuan prirjen lehtėsuese gjatė tremujorit tė tretė, bazuar nė rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues. Pėr bizneset, standardet ngelėn tė pandryshuara si pėr kredinė pėr financim tė kapi...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 16.10.2015
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues evidentojnė njė lehtėsim tė standardeve tė kredidhėnies pėr bizneset dhe pėr individėt, nė tremujorin e dytė tė vitit 2015. Pėr bizneset, standardet rezultuan tė lehtėsuara pėr ndėrmarrjet e vogla dhe tė mesme, me qėllim financimin ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.07.2015
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues nė tremujorin e parė tė vitit 2015, tregojnė pėr shtrėngim tė standardeve tė kredidhėnies tė aplikuara nga bankat si pėr bizneset, ashtu edhe pėr individėt. Standardet e kredisė pėr bizneset u shtrėnguan pėr tė dytin tremujor rresht...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 27.04.2015
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues nė tremujorin e katėrt tė vitit 2014, tregojnė pėr ndryshime tė vogla nė kahun shtrėngues tė standardeve tė kredidhėnies tė aplikuara nga bankat pėr bizneset, dhe pėr ngadalėsim tė prirjes lehtėsuese pėr individėt. Pasi u lehtėsuan ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 19.02.2015

Pyetėsor:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.