.logoal_copy_1.
   
 

Vrojtimet e aktivitetit kreditues

Banka e Shqipėrisė zhvillon katėr herė nė vit vrojtimin e aktivitetit kreditues, pranė ekspertėve tė kredisė tė bankave tė nivelit tė dytė. Qėllimi kryesor i tij ėshtė tė ndihmojė procesin vendimmarrės nėpėrmjet informacionit shtesė pėr aktivitetin kreditues nė sistemin bankar.

Seri kohore tė rezultateve nga vrojtimi i aktivitetit kreditues

Klikoni nė lidhjet e mėposhtme pėr t'u informuar mbi rezultatet e vrojtimeve tė aktivitetit kreditues.


Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e katėrt tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė janė pėrgjithėsisht tė pandryshuara, si pėr bizneset, ashtu edhe pėr individėt. Sipas madhėsisė sė biznesit, vihet re se standardet e kreditimit nuk kanė shfaqur...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 19.01.2018
Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e tretė tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė janė shtrėnguar pėr bizneset ndėrsa janė lehtėsuar pėr individėt. Sipas madhėsisė sė biznesit vihet re se standardet e kreditimit pėr ndėrmarrjet e vogla dhe tė m...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 16.10.2017
Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e dytė tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė pėr bizneset mbeten pothuajse tė pandryshuar nga tremujori i kaluar, ndėrsa standardet e kredisė pėr individė janė lehtėsuar. Sipas madhėsisė sė biznesit vihet re ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.07.2017
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues pėr tremujorin e parė tė vitit 2017, tregojnė shtrėngim tė standardeve tė kreditimit pėr bizneset dhe lehtėsim tė standardeve tė kreditimit pėr individėt, nė pėrputhje me pritjet e tremujorit tė kaluar. Shtrėngimi i standardeve tė k...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.04.2017
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues treguan pėr shtrėngim tė standardeve tė kreditimit pėr bizneset dhe lehtėsim tė standardeve tė kreditimit tė individėve nė tremujorin e katėrt tė vitit 2016. Shtrėngimi i standardeve tė kreditimit pėr bizneset ėshtė shėnuar nė segme...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 16.01.2017
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues treguan shtrėngim tė standardeve tė kreditimit pėr bizneset dhe lehtėsim tė standardeve tė kreditimit pėr individėt nė tremujorin e tretė tė vitit 2016. Shtrėngimi i lehtė i kushteve tė kreditimit pėr bizneset ėshtė shėnuar pėr ndėr...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.10.2016
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues tė tremujorit tė dytė tė vitit 2016 tregojnė pėr shtrėngim tė standardeve tė kreditimit tė bizneseve dhe pėr lehtėsim tė standardeve tė kreditimit pėr individėt. Pėr bizneset, standardet rezultojnė tė shtrėnguara, si pėr ndėrmarrjet...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.07.2016
Rezultatet e pėrmbledhura nga Vrojtimi i Aktivitetit Kreditues tregojnė pėr lehtėsim tė standardeve tė kreditimit tė bizneseve, edhe gjatė tremujorit tė parė tė kėtij viti. Gjithashtu, ka vijuar prirja lehtėsuese e standardeve tė kredisė dhėnė individėve, e shfaqur pėr disa tremu...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.04.2016
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues tė tremujorit katėrt tė vitit 2015 treguan pėr njė lehtėsim tė standardeve tė kreditimit tė bizneseve dhe pėr njė vijim tė prirjes lehtėsuese tė standardeve tė kredisė dhėnė individėve. Zhvillimet pozitive nė kredinė dhėnė bizneseve...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.01.2016
Standardet e kredisė dhėnė bizneseve mbetėn tė pandryshuara, ndėrsa ato pėr individė vijuan prirjen lehtėsuese gjatė tremujorit tė tretė, bazuar nė rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues. Pėr bizneset, standardet ngelėn tė pandryshuara si pėr kredinė pėr financim tė kapi...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 16.10.2015

Pyetėsor:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.