.logoal_copy_1.
   
 

Vrojtimi pėr aktivitetin kreditues, T2 - 2017

Data e prodhimit: 14.07.2017
Data e shtypjes: 14.07.2017
Autori: Departamenti i Politikės Monetare
 

Kategoria e materialit

Publikime tė tjera jo periodike, Analiza vrojtimi
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e dytė tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė pėr bizneset mbeten pothuajse tė pandryshuar nga tremujori i kaluar, ndėrsa standardet e kredisė pėr individė janė lehtėsuar. Sipas madhėsisė sė biznesit vihet re se standardet e kreditimit pėr ndėrmarrjet e vogla dhe tė mesme janė lehtėsuar disi, ndėrsa nė segmentin e ndėrmarrjeve tė mėdha kushtet kanė mbetur tė pandryshuara. Pėr individėt, standardet e kreditimit janė lehtėsuar vetėm pėr kredinė konsumatore, ndėrkohė qė pėr kredinė pėr blerje banese kushtet mbetėn tė pandryshuara.

Publikimi i plotė (800.16 KB)

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.