.logoal_copy_1.
   
 

Vrojtimi pėr aktivitetin kreditues, T3 - 2017

Data e prodhimit: 16.10.2017
Data e shtypjes: 16.10.2017
Autori: Departamenti i Politikės Monetare
 

Kategoria e materialit

Publikime tė tjera jo periodike, Analiza vrojtimi
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e tretė tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė janė shtrėnguar pėr bizneset ndėrsa janė lehtėsuar pėr individėt. Sipas madhėsisė sė biznesit vihet re se standardet e kreditimit pėr ndėrmarrjet e vogla dhe tė mesme kanė mbetur tė lehtėsuara njėsoj si njė tremujor mė parė, ndėrsa nė segmentin e ndėrmarrjeve tė mėdha standardet janė shtrėnguar. Pėr individėt, standardet e kredisė rezultuan tė lehtėsuara, si nė segmentin e kredisė pėr blerje banesa, ashtu edhe pėr kredinė konsumatore.

Publikimi i plotė (506.89 KB)

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.